Bilmeniz Gereken Altın Değerinde Beş SEO Tekniği

SEO, web sitelerinin, arama motorlarında kolayca taranabilmesi için gerekli kriterlere uygun olarak optimize edilmesidir. SEO tekniği ise bu optimizasyon için büyük önem taşır.

Arama motorlarında en üst sıralarda olmak ve satış hacmini büyütmek her web site sahibinin hayalidir. Ancak bu göründüğü kadar kolay olmayan uzun uğraş ve emek gerektiren SEO tekniği ve çalışmalarıyla mümkündür. Gerekli çalışmaları ve araştırmaları yaparak kendi başınıza belli teknikleri öğrenebilir veya dijital pazarlama uzmanlarından yardım alarak daha hızlı bir şekilde sonuç elde edebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken Altın Değerinde Beş SEO Tekniği

Şimdi SEO İçin Önemli Olan Tekniklere Bakalım;

1 – Organik Tıklama Oranı (TO)

Arama sonuçlarında web sitenizi kaç kişinin gördüğünü ve kaç kişinin tıkladığını gösterir. Web sitenizin ortalama organik tıklama oranını analiz ederek  web site iyileştirme çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

2 – Organik Trafik

Web sitenize ve bloğunuza herhangi bir ücretli reklam olmadan tamamen doğal yollarla arama motoru aracılığı ile gelen ziyaretçi sayısını gösterir. Yüksek trafik oranı arama motoru optimizasyonu için oldukça önemlidir. SEO çalışmalarınız için düzenli olarak trafiğinizi takip etmelisiniz.

3 – Bounce Rate ( Hemen Çıkma Oranı)

Web sitenizde bir işlem yapmadan ayrılan ziyaretçileri inceler. Burada süre dikkate alınmamaktadır. Bu SEO metriği ile hemen çıkma oranlarını karşılaştırabilir, daha iyi performans gösteren sayfalarınızı analiz edebilir ve yeni çözümler üretebilirsiniz.

4 – Site Hızı

Bir web sayfasına girdiğinizde içeriğin yüklenip görüntülenmesi için geçen süreyi belirtir.  Site hızını optimize etmek yapılabilecek en iyi yatırımlardandır. Çünkü kullanıcılar zaman kaybetmeden keyifli vakit geçirebildikleri siteleri tercih ederler.

5 – Doğal Link İnşaası

Linkleme site dışı SEO çalışmalarının halen başında gelmektedir. Burada önemli olan düşük ve alakasız sitelerden link almaktan kaçınmaktır. Arama motorlarının bildiği ve güvendiği kaliteli sitelere link verdiğinizde arama motorları sitenizi güvenilir bulmaya başlayacaktır.

Eticaretyap firması olarak online satışa geçmek isteyenler için sunduğumuz e-ticaret paketlerimiz kapsamında markanızın tüm SEO çalışmalarına odaklanan dijital pazarlama uzmanlarımızla birlikte web sitenizi arama motorlarında en üst seviyelere taşımayı ve firmanızı geniş kitlelere duyurmaya hazırız. Ayrıntılı hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.