AliExpress Entegrasyonu Avantajları Nelerdir?

AliExpress Entegrasyonu, e-ticaret firmalarının ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere duyurmak için kullanabilecekleri özel bir modüldür. Pazaryeri entegrasyonu modülü olarak adlandırılan bu modül, firmalar için çok büyük avantajlar taşımaktadır. Özellikle e ticaret sektöründe yeni faaliyet gösteren firmaların marka bilinirlik çalışmalarını, satışlarını ve web site trafiklerini artırmak için hazırlanan pazaryeri eticaret modülüyle elektronik ticarette görünürlüğünüzü kolayca artırabilirsiniz. Entegrasyon modülünün detaylarına inmeden önce "Neden AliExpress'te Satış Yapmalıyım" sorunuzu yanıtlayalım.

AliExpress Nedir?

AliExpress, 2010 yılında B2B olarak kurulan daha sonra B2B, B2C ve C2C (customer to customer – müşteriden müşteriye) e-ticaret modelleriyle hacmini genişletmiş olan global bir pazaryeridir. Pazaryeri, Türkçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Rusça, Çince de dâhil olmak üzere 18 dilde tüketicilere ulaşmaktadır. Aliexpress.com ilk faaliyet gösterdiği zamanlarda özellikle küçük ölçekteki Çinli üreticiler tarafından kullanılmaktaydı. Ancak hacmini genişlettikten sonra hedef kitlesini Dünya'nın çeşitli bölgesine genişleterek (ABD, Rusya, Brezilya ve İspanya gibi) dünyanın önemli noktalarından e-ticaret akışını platformuna sağladı. Günümüzde ise ülkemiz de dahil olmak üzere neredeyse tüm dünya ülkelerine ürünlerini sunan bir pazaryeridir.

aliexpress-entegrasyonu

Neden AliExpress'te Satış Yapmalıyım?

AliExpress, e-ticaret sektöründe benzer özellikler taşıyan Amazon ve eBay gibi rakiplerinden çok çok daha ucuza ürün satın alınması için kurulmuştur. Zaten hepimizin bildiği gibi AliExpress'in en önemli özelliği de kullanıcıların uygun fiyata geniş çeşitlilikteki ürünleri bulabilmesidir. 2010 yılında kurulan AliExpress kime aittir diye soracak olursanız, Çinli alışveriş devi AliBaba bu büyük pazaryerinin kurucusudur. İlk olarak Alibaba Group bünyesinde Çinli firmaların yabancılara satış yapması için kurulan Aliexpress.com, daha sonra Dünya'nın en büyük eticaret firmalarından biri haline gelmiştir. Bu pazaryeri temelde binlerce satıcıyı Dünya'nın her yerinden alıcıyla buluşturmak üzerine kurulmuştur. Günümüzde bu platform üzerinden yüzlerce kategoriden milyonlarca ürün satışı gerçekleşmektedir. Dünyanın her yerinden kullanıcıya ve üyeye sahip olan bu platformda ürünlerinizi alıcılarla buluşturmak firmanızın hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır. Gün içerisinde binlerce hatta yüz binlerce kişinin alışveriş yaptığı bu platformda ürün ve hizmetlerinizi alıcılarla buluşturmanın yanında firmanıza da sadık müşteriler kazandırarak web site trafiğinizi artırabilirsiniz. AliExpress'in global çapta tanınması ve belli miktarda trafiğe sahip olması e-ticaret sitenizin marka bilinirliğini artırırken hazır hedef kitle üzerinden satışlarınızı gerçekleştirmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Eticaret yapan firmalar geniş hedef kitlelere ulaşabilmek ve satışlarını artırabilmek için pazaryeri entegrasyonundan yararlanmalıdırlar. Pazaryeri entegrasyonu, e-ticaret sitesine sahip olan bir firmanın sektöründe lider olan bir diğer pazaryeri ile entegrasyon sağlanarak ürünlerini otomatik olarak bu pazaryerinde satışa sunabildiği bir yazılımdır. Bu özel entegrasyon sayesinde, platformun kullanıcıları sanal mağazalar üzerinde gezinirken firmanızı kolayca görerek ürünlerinize ulaşabileceklerdir. Firmalar pazaryeri entegrasyonu sayesinde tüm pazaryerlerine tek bir panel üzerinden ulaşarak diledikleri değişiklikleri yapabilir ve görüntüleyebilirler.

İlgili Yazı: Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, E-ticarette Sağladığı Faydalar Nelerdir?

AliExpress Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

AliExpress entegrasyonu, halihazırdaki e-ticaret siteniz üzerinde satışa sunduğunuz tüm ürün ve hizmetleri AliExpress pazaryerine aktarır. Bu platformda kendi mağazanıza sahip olmanın yanında e ticaret siteniz üzerinden de satışlarınızı yapmaya devam edebilirsiniz. AliExpress'te ürünlerinizin gösterilmesi bu platformun milyonlarca kullanıcısına ulaşabilme imkanını sizlere verir. İki pazaryeri arasındaki yönetim işlemlerini e-ticaret çözüm üreticiniz tarafından size özel hazırlanan akıllı panel üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Hazırlanmış olan panel üzerinden, ürün ekleme, fotoğraf ekleme, anında sipariş yönetimi, müşterilerle doğrudan iletişime geçebilme, fiyat güncelleme, stok güncelleme, otomatik e-fatura yönetimi, adet güncelleme gibi işlemlerinizin tamamını yapabilirsiniz. Ayrıca özel panel üzerinden yapmış olduğunuz her güncelleme otomatik olarak iki pazaryerine de entegre edilir. AliExpress'ten para kazanmak aslında bu kadar kolay diyebiliriz. Ancak her şeyden önce ürünlerinizin kaliteli olması ve gereken özeni kullanıcılarınıza göstermeniz gerekmektedir.

AliExpress Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

AliExpress pazaryeri entegrasyonu, yazılım firmaları tarafından özel modüller geliştirilerek hazırlanır. Bu modül, yazılım firması tarafından eticaret sitenize entegre edildiğinde ürünleriniz Amazon Pazaryerinde sergilenir. Bu entegrasyonu doğru ve güvenilir bir e-ticaret firmasının yardımıyla sağladığınızda; her siteye ayrı ayrı ürün bilgisi girmek, tüm siteleri güncel tutmak ve sitelerden gelen siparişlere yanıt verme yükünden kurtulursunuz. Pazaryeri entegrasyonu ile, firmanıza özel hazırlanan panelde tüm entegrasyon sağlanan pazaryerlerinin bilgilerini kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonu hizmeti almaya karar verdiğinizde, sektöründe en iyi yazılım firmalarından biriyle çalışmanız gerekmektedir. Firmanıza güvenilir ve kaliteli altyapı hizmetini sağlayacak bir yazılım firması ihtiyacınız olan tüm hizmetlerde size yardımcı olacaktır. EticaretYap olarak tecrübeli ve dinamik yazılım ekibimizin özel teknolojilerle hazırladığı kargo entegrasyonu ve pazaryeri entegrasyonu gibi modülleri siz değerli iş ortaklarımıza sunmaktayız. Sizler için özel altyapılarla geliştirdiğimiz akıllı e-ticaret paketlerimiz içerisinde bulunan pazaryeri ve kargo entegrasyonlarını isteğiniz dahilinde sitenize entegre ediyoruz. İnternetten satış için ihtiyacınız olan özel güvenlikli altyapı ve işinizi hızlandıracak tüm modüllere bizimle iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

aliexpress-nedir

Alibaba.com ve AliExpress'in İlişkisi Nedir?

AliExpress Alibaba Group bünyesinde kurulmuştur. E-ticaret devi olarak nitelendirebileceğimiz Alibaba, Dünya genelinde çok sayıda şirkete sahip Çin merkezli bir firmadır. Alibaba bünyesinde kurulan AliExpress 1999 yılında kurulmuştur. 2014 yılında ise kobiler için dünyanın en büyük B2B (business to business) e-ticaret platformuna evrilmiştir. Dünya'nın çeşitli bölgelerinden girişimcilerin "AliExpress ile e-ticaret yapmak" düşüncesiyle başvurduğu bu ticaret yolu ile çok sayıda firma büyük kazançlar elde etmektedir.

AliExpress Entegrasyonu'nun Avantajları

  • AliExpress’in bir diğer dünya devi Amazon’dan farkı satıcılarının çoğunun denizaşırı ülkeleri hedeflemesi, rekabetçi fiyatları ve de dünya genelinde hizmet veren güvenilir bir kargo ağına sahip olması.
  • İkinci olarak; küçük ve orta çaplı üreticilerin tüm dünyaya ürün göndermesini hedeflediği için kendi deposu bulunmuyor veya
  • Hepsiburada, Trendyol, Amazon gibi, online alışveriş sitesi olmasının yanında satıcı kimliğine sahip değil.
  • Doğrudan Çin’den pazarlanan ürünlerin fiyatları, Amazon ve eBay’le karşılaştırıldığında oldukça düşük kalıyor.
  • Mağazalar sadece kendi ülkelerinin dışında satış yapabiliyor. Alibaba’nın farklı bir platformu olduğu için Aliexpress üzerinden Çin’e satış yapılamıyor.
  • Dropshipping hem de toptan alım modelleri için elverişli bir ortam sunduğunu belirtelim.