E-ticaret Bayilik Sistemleri İle İnternetten Satış Yapmak Mümkün

E-ticaret bayilik sistemleri internetten satış yapmak isteyen kişilerin çeşitli firmalar ile anlaşarak bayiliklerini alması ile oluşur. E bayilik ve e bayi olarak iki şekilde ilerlemektedir. E bayilikte firmalar internet üzerinden satış bayiliklerini verirken, e bayi kişilerin internet üzerinden online satış yapması anlamına gelmektedir. 

E-Bayilik Ne Demektir?

İnternet üzerinden ürünlerini satan onlarca şirket vardır.  Bu şirketler aynı zamanda çeşitli pazaryerleri (N11, Trendyol) içinde de ürünlerini pazarlamaktadır. Kişiler e bayilik almak istedikleri firmalar ile anlaşarak o firmaların ürünlerini internet üzerinden pazarlayabilmektedir. Bu amaçla isterlerse kendi web sitelerini oluşturabilir, isterlerse pazaryeri entegrasyonu ile sanal pazarda bulunabilmektedir. Bu sayede firmalar e bayilik verdikleri kişiler aracılığı ile para kazanmaktadır. E-ticaret bayilik sistemleri sayesinde firmalar ürettikleri ürünleri daha fazla kanaldan satışa sunmaktadır. Ayrıca bu sayede marka bilinirliğini de artırmaktadır.

İlgili Yazı:  E-Ticaret Bayilik Avantajları İle Sanal Mağaza Kurmak

E-Bayi Nedir?

E bayi ise herhangi bir üretim aşamasında bulunmadan direk firmalarla anlaşarak yapılan ortaklık sayesinde o firmanın ürünlerinin internet üzerinden satılmasıdır. İlk olarak firmanın bayiliği alınır. Daha sonra firmanın ürünleri satın alınır. Bu sırada internet üzerinden yapılacak olan satış için gerekli altyapılar hazırlanarak bir eticaret sitesi hazırlanır. Satışlara başlandıktan sonra e bayilerin sorumlulukları artmaktadır. Ürünün kargolanması, fiyatlandırma politikaları ve müşteri memnuniyeti gibi konularla e bayiler ilgilenmektedir. Siz de e ticaret bayilik sistemleri içinde yer alıp internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız ilk olarak satmak istediğiniz ürünü seçerek başlamalısınız. Örneğin yaptığınız sektör araştırmaları sonucunda halı satmaya karar verdiniz ve güzel bir getirisi olacağını düşünüyorsunuz. Hangi firma ile anlaştığınızda daha iyi getirileri olacağını hesaplamalısınız. Anlaşacağınız firmanın ürün kalitesi, marka imajı ve fiyatlarını detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Özellikle pandemi sonrası insanların alışveriş alışkanlıkları oldukça değişmiştir. Mağazaların, alışveriş merkezlerinin uzun süreler boyunca kapalı olması ihtiyaçların karşılanmasında yeni kanallar ortaya çıkarmıştır. Artık herhangi bir ürün üreten herkes fiziki mağazasının yanında sanal mağazasını da oluşturmaktadır. E-ticaret satışları gün geçtikçe artmakta ve insanlar oturdukları yerden alışveriş keyfinin tadını çıkarmaktadır. EticaretYap firması olarak sektörün ihtiyaçlarını karşılayan politikalarımızla sizlere en kaliteli e-ticaret bayilik sistemlerini sunmaktayız. İnternetten satış yapmak ve marka değeri yüksek firmalar ile anlaşmalar yapmak istiyorsanız e bayilik sisteminden faydalanabilirsiniz. Uzman yazılım ekibimizin geliştirdiği e-ticaret paketlerini inceleyebilir, daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.