Eticaret Firmaları İçin LinkedIn Reklamları Neden Önemlidir?

LinkedIn reklamları firmaların ve şahısların sektörlerine dair profesyonel paylaşımlar yaptıkları önemli bir sosyal medya platformudur. İş dünyasındaki profesyonelleri takip etmek ve şahısların açık iş pozisyonlarına başvurmak için, firmaların ise ekiplerine katacakları şahısları detaylı şekilde inceleyebilmelerine ve geniş hedef kitlelere ulaşarak marka bilinirliklerini arttırmalarını sağlar.

Dünya’nın en önemli şirketleri LinkedIn için özel tanıtım faaliyetleri sürdürmektedirler ve  bu sayede firmalarına getirdikleri başarılar da oldukça büyüktür. LinkedIn ülkemizde bilinenin aksine firmaların markalarını duyurmaları için büyük fırsatlar sunar ve marka imajınızın güçlenmesini sağlar. Firmanızın profesyonelleşmesi açısından LinkedIn'e özel olarak tanıtım faaliyetlerinizi hazırlamanızı ve bu platformu önemsemenizi öneririz. B2B eticaret modelini benimseyen firmaların özellikle üzerine düşmesi gereken platform LinkedIn’dir. Bu platformdaki üyelerin iş dünyasının profesyonelleri olduğunu göz önünde bulundurursanız platform üzerindeki etkileşim ağının daha iyi farkına varabilirsiniz.

İlgili Yazı: Twitter Reklamı Nasıl Verilir, Twitter Reklam Modelleri Nelerdir? 

LinkedIn'de Güçlü Bir Şirket Olmak İçin Neler Yapmalısınız?

  • Firmanıza uygun hazırlayacağınız LinkedIn içeriklerini düzenli olarak paylaşarak süreklilik ve dinamiklik sağlamalısınız.
  • İşletme profilinizde firmanızın misyonuna yer vermelisiniz.
  • Pazarlama faaliyetleriniz için özel ve çeşitli hedef kitleler belirlemelisiniz.

Eticaret Yapan Firmalar İçin LinkedIn Reklamları Nedir?

LinkedIn reklamları, profesyonellerin ve profesyonelleşenlerin marka değerini ve bilinirliğini zaman içerisinde yükselterek müşterilerin firmaya olan sadakatini arttırmalarını sağlar.

İlgili Yazı: Sosyal Medyada İletişim Dili Oluşturarak Etkileşim Nasıl Arttırılır?

LinkedIn Reklam Formatları Nelerdir?

 

1- Sponsorlu içerik

Sponsorlu bir LinkedIn şirket sayfası güncellemesidir. Şirketinizi takip eden üyeler dışındaki kullanıcıların faaliyet akışında da paylaşılır. Böylece profesyoneller internette zaman geçiren kişilerin akışta karşılarına çıkarak onlara ulaşabilir. Sponsorlu içerik firmanızın ürün ve hizmetleriyle ilgili olan daha fazla kitleye erişmek için etkili bir yöntemdir. Sponsorlu içerik reklamları vererek çok ayrıntılı hedefleme seçenekleri uygulayabilirsiniz. Hedeflemeleriniz ne kadar doğru yapılırsa o kadar yeni ve çeşitli kitleye reklamlarınızı ulaştırabilirsiniz.

2- Metin Reklamları

  • Metin reklamlarınızı LinkedIn üzerinden müşteri adaylarınıza ulaşmak için kullanabilirsiniz. Metin reklamları sayfanızda ve vitrininizde görünecek şekilde ayarlanabilir.
  • Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, metnin etkileyici başlığı ve konunun tamamını kapsayan açıklamadır. Reklamınızı isteğinize göre görselle de renklendirebilirsiniz.
  • Kampanya yöneticisi yardımıyla reklamınızı ölçümleyebilirsiniz.

3- Sponsorlu InMail

Sponsorlu InMail ile önemli olan profesyonellere özel olarak hazırladığınız bilgi mesajlarını ve ürün/hizmet promosyonlarınızı gönderebilirsiniz. Bu hizmet dönüşümlerinizin artmasına da yardımcı olacaktır.

Firmanızın arama motorunda yükselmesine ve marka bilinirliğinin oluşmasında son derece etkili olan LinkedIn mecrasının yönetimi için EticaretYap firmamızın dijital pazarlama uzmanlarından destek alabilirsiniz. Siz değerli iş ortaklarımız için EticaretYap ailesi olarak sunduğumuz kaliteli ve güncel teknolojilerle hazırlanan akıllı e-ticaret paketlerimize e-ticaret sitemizden ulaşabilirsiniz.