E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu Nedir, Ne İşe Yarar?

E-ticaret muhasebe entegrasyonu, sanal satış sitelerinin stok, satış, faturalama gibi işlemlerinin hatasız şekilde muhasebe programlarına entegre edilmesidir. Muhasebe entegrasyonu iki farklı programın otomatik ve eşzamanlı şekilde haberleşmesini sağlayan bir eklentidir. E-ticaret sitelerinin stok, satış, çek/senet, cari hesaplar gibi konulardaki tüm işlemlerinin güncel olarak muhasebe programlarına entegre edilmesidir. Her türlü sektörün ihtiyacına uygun geliştirilmiş muhasebe entegrasyon programları vardır. Bunlar arasında sektörün en ileri gelenlerinden; Logo, Paraşüt , Mikro, Nebim gibi muhasebe entegrasyon programlarını seçerek süreçlerinizi kolaylıkla yönetebilir ve bu sayede şirket kârınızda artış sağlayabilirsiniz. E-ticaret muhasebe entegrasyonu sağlandığında siteniz üzerindeki operasyon sürecinizin tüm verileri programlar tarafından hızlı ve düzenli şekilde panele aktarılır. Entegrasyonun asıl amacı, tüm ön muhasebe bilgilerini hatasız ve en seri şekilde tek program üzerinden gerçekleştirmektir.

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret entegrasyonları, eticaret sitenizdeki muhasebe, pazaryeri, kargo gibi yönetilmesi zor ve zahmetli olan işlemleri tek panel üzerinden otomatize eden bir sistemdir. Entegrasyon sistemi, sitenizdeki tüm ürün yönetimi, pazaryerleri arası yönetim, lojistik süreci, muhasebe, çek/senet, faturalandırma işlemlerinizi saniyeler içerisinde özel sistemler aracılığıyla çözüme kavuşturur. Sitenizdeki tüm ürünlerin tek bir panelde toplanması, toplu güncelleme yapma, siparişlerin takibi gibi birçok önemli ve zaman alan işlemi saniyeler içerisinde yapar. E-Ticaretin vakit ve iş gücü isteyen işlerini kolaylaştırarak, işletmenizi büyütmeye odaklanmanızı sağlar. E-ticaret entegrasyonunun sağladığı en önemli fayda ise; web sitenizde ürün ve stoklarla ilgili yaptığınız her düzenlemenin pazaryeri mağazalarınız ve kendi eticaret siteniz arasında anında senkronize olmasıdır. Böylece her pazaryeri ya da kargo firmasıyla ilgili güncellemelerinizi tek tek elle yapmanıza gerek kalmaz.

Muhasebe Entegrasyonu Nedir? Avantajları Nelerdir?

 • Program e-ticarete uygun hale getirildikten sonra entegrasyon kolaylıkla uygulanır.
 • Satışlar günlük olarak otomatik olarak faturalandırılabilir.
 • E-ticaret alanında önemli bir yer kaplayan N11.com, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryeri platformlarındaki mağazanıza da bağlanılabilmektedir.
 • E-fatura kullanan müşterilere e-posta ile e-fatura da gönderilebilmektedir.
 • Stok, çek/senet, muhasebe fişleri, envanter, gibi işlemlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde aktarılmasını sağlar.
 • Muhasebe entegrasyonu sayesinde firmalar ürün stoklarını hızlı bir şekilde kendi web sitelerine aktarabilmektedir.
 • E-fatura mükellefi olan firmalar muhasebe entegrasyonu sayesinde müşterilerine e-posta yoluyla e-faturalarını gönderebilmektedir.
 • Muhasebe entegrasyonu sayesinde e-ticaret sitenizdeki mali kayıtlarınız hızlı bir şekilde tutularak açıklar kolayca tespit edilebilir.
 • Entegrasyon sayesinde firma çalışanlarınız ekstra ve gereksiz iş yükünden kurtulmuş olurlar. Çalışanlarınız firmanız için daha önemli işler yaparak performansları artacaktır.

E-Ticaret Entegrasyonu Avantajları Nelerdir?

 • E-Ticaret entegrasyonu kullanmak firmaların çalışmalarını hızlı ve verimli şekilde yapabilmelerini ve yönetmelerini sağlar. Bu avantajlar arasında;
 • Stok sayımı yapmanıza gerek kalmaz.
 • Birden fazla pazaryerinin karmaşık panelleri ile farklı farklı uğraşmak yerine sizler için özel olarak hazırlanmış olan yönetim paneli üzerinden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Size özel hazırlanmış tek bir panel üzerine tüm satışlarınız düşer.
 • Raporlar sayesinde mağazanıza dair  tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.
 • Kargo yönetim sürecini düzenli olarak takip edebilirsiniz.
 • Müşterileri memnuniyetini artırırsınız.
 • E-ticaret sitenizin stok satış, çek/senet, cari hesaplar gibi işlemlerini hızlı ve hatasız gerçekleştirmenize yarar.
 • Sektöründe lider olan N11.com, HepsiBurada.com, Trendyol.com, Gittigidiyor.com gibi pazaryerleri üzerinden ürün ve hizmetlerinizi satabilirsiniz. Böylece kendi eticaret sitenize yeni kullanıcılar kazanma şansı yakalarsınız. Ayrıca sektöründe lider olan pazaryerlerinde ücretsiz reklam ve kampanyalardan yararlanarak markanızı duyurma şansınız artar.

E-ticaret sitenizi adım adım geliştirirken bu süreçte işlerinizi en kolay yoldan çözmenize aracı olacak güvenilir bir e-ticaret firmasıyla çalışabilirsiniz. EticaretYap  firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle hazırladığı e ticaret paketlerine sahip olarak pazaryeri, kargo, muhasebe gibi entegrasyonlara sahip olabilirsiniz. Firmamızın gelişmiş muhasebe entegrasyonu hizmeti ile tüm muhasebe işlemlerinizi en hızlı şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz. inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Entegre Muhasebe Programı Çözümleri

 • Entegre muhasebe çözümleriyle zamandan ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.
 • Hangi sektörde olursanız olun size özel muhasebe entegrasyonumuz sayesinde bütün muhasebe işlemlerinizi otomatik olarak gerçekleştirme imkanına sahip olun.
 • Entegre muhasebe ile müşterilerinizin hareketlerini tek bir panel üzerinden kontrol edebilirsiniz.
 • Muhasebe entegrasyon programları, bir eticaret sitesindeki satış, stok, çek/senet, cari hesaplar gibi konulardaki aksiyonların tek bir panel üzerinden kolayca takip edilmesini sağlar. Böylece firmaların stok, envanter gibi bilgileri hatasız şekilde işlenmiş olur. Zamandan tasarruf edilerek tüm önemli işler hızlı şekilde çözülür.