Ecza1 Pazaryeri Nedir, Eczacılara Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Ecza1 pazaryeri yalnızca eczacıların internet üzerinden ilaç dışı ürünlerin alım ve satımını yapabildikleri bir pazaryeridir. Pazarda faaliyet gösteren eczacılar mağazalarında ilaçların yanı sıra kar elde etmek amacıyla çeşitli ürünler de satmaktadırlar. Bu ürünler başlıca; dermokozmetik, cilt sağlığı, besin takviyeleri, kişisel bakım, medikal, sağlık, saç bakım, anne&bebek ürünleridir. Ancak günümüzde ilaç dışı ürünlerin farklı satıcılar tarafından yüksek fiyatlara satılması eczacılar için büyük bir zorluk olmaya başlamıştır. İşte bu nedenle tamamı eczacılar, eczacılık bölümünden mezun olanlar ve ecza depoları​ndan oluşan birçok satıcıyı ve alıcıyı bir arada toplayan bir e-ticaret platformu olan Ecza1 pazaryeri kurulmuştur.

İlgili Yazı: Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Yapan Firmalara Ne Tür Avantajlar Sağlar

Ecza1 Pazaryeri Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

Ecza1 entegrasyonu modülüne sahip olduğunuzda, kendi e-ticaret sitenizdeki ve farklı pazaryerlerindeki ürünlerinizi Ecza1'e tek panel üzerinden aktarabilirsiniz. Ecza1 platformunda her kullanıcı alıcı ve satıcıdır. Bu nedenle ilaç dışı ürünlere yüksek fiyatlar ödemenize gerek kalmadan piyasada uygun olan fiyatlardan bulabilir ve dükkanınızda satabilirsiniz. Bu pazaryerinde tüm işlemleriniz dakikalar içerisinde çözülebilirken, onlarca üründe fiyat karşılaştırması yapabilir, pazar ve sektörünüzle ilgili rakip analizi yapabilirsiniz. Ayrıca Ezca1'in belirli dönemlerde yaptığı kampanyalardan yararlanarak ürünlerinizi talebi göz önünde bulundurarak uygun fiyattan alıp stoklayabilirsiniz.

İlgili Yazı: Farmazon Entegrasyonu Nedir, Firmalara Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Ecza1 Pazaryeri İçin Üyelik Ücretli Midir, Kimler Üye Olabilir?

Ecza1 üyeliği için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Üye olabilecek başlıca kişiler; kamu ve özel sektörde çalışan eczacılar, Eczacılık bölümünden mezun olanlar ve ecza depolarıdır. Bu nedenle üye olurken GLN numarasına sahip olunmalıdır.

Ecza1 Pazaryeri Üzerinden Alışveriş Yapmak Yasal Mıdır?

Ezca1'de alışveriş yapmak yasaldır. Her ürün için ayrı ayrı fatura kesilir. İlaç dışı ürünlerin alım-satımında belirlenen bir kısıtlama yoktur. Eczanelerde ilaçların dışında satılan dermokozmetik, cilt sağlığı, besin takviyeleri, kişisel bakım, medikal, sağlık, saç bakım, anne&bebek kategorilerine ait ürünleri bütçenize göre temin ederek alım-satımını yapabilirsiniz. Burada tekrar etmemiz gereken nokta ise, reçeteli olan her ilacın satışının yasak olduğudur. Buna hayvan ilaçları da dahildir.

Yönetmelik’in 42. Maddesi'ne Göre Aşağıda Yer Alan Ecza Ürünlerinin Satışı Yasaktır

 • Reçeteye tabi olan ve olmayan tüm beşeri ilaçlar
 • Kurumda ruhsatlı geleneksel bitkisel tıbbi ürünler
 • Kurumun iznine tabi olan homeopatik tıbbi ürünler
 • Enteral beslenme ürünleri dahil özel tıbbi amaçlı diyet gıdalar ve özel tıbbi amaçlı bebek mamaları

Aşağıda Sayılanlar Dışındaki Tıbbi Cihazlar;

 • Diş macunu
 • Tropikal uygulanan sıcak soğuk kompres
 • Diş protez bakım ürünleri
 • Yara bandı, flaster
 • Kondom
 • Pamuk
 • Hasta altı bezi
 • Ağız çalkalama suyu
 • İnkontinans pedi
 • Nefes açıcı burun bantları

Kaliteli E-Ticaret Platformu Hizmeti İle Satışlarınızı Artırabilirsiniz

E ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar; sanal alışverişin yapılacağı e-ticaret platformunuzun kaliteli ve güvenilir altyapıda geliştirilmiş olması ve pazarlama çalışmalarınız için profesyonel destek almanızdır. Eticaret Yap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdikleri akıllı e-ticaret paketlerimizle internetten alışveriş deneyimini en iyi şekilde müşterilerinize sunabilirsiniz. Pazaryeri entegrasyonları, muhasebe ve kargo entegrasyonu gibi firmanıza önemli katkıları olan modülleri en uygun şekilde hazırlayarak siz değerli iş ortaklarımıza sunmaktayız. Bunların yanı sıra sitenizin hızlı olması, karmaşadan uzak olması ve satın alma davranışının gerçekleşeceği adımlara kolay ulaşılabilmesi için site altyapınız uygun olmalıdır. Her bütçeye uygun e ticaret paketlerimize ve dijital pazarlama uzmanlarımızdan reklam çalışmalarınızda yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ecza1-nedir

Her Üye Ecza1’de Satış Yapabilir Mi?

Ecza1’e GLN numarası ile üye olan herkes hem alıcı hem de satıcı olabilmektedir. Daha önce aldığınız fakat satamadığınız ürünleriniz varsa siz de üye olduktan sonra ana sayfada “Ücretsiz İlan Ver” kısmından ürünlerinizi yükleyerek kolayca satıcı olabilirsiniz. Böylece stok fazlası ürünleriniz çöpe gitmeden değerlendirilmiş olur.

Ecza1’de ki Fiyatlar Depolara Göre Niye Çok Uygun?

Ecza1’de satıcıları, ilaç dışı ürünleri en yüksek mf bareminden ve özel iskontolar ile satın aldıktan sonra Ecza1’de birim fiyat üzerinden satış yapmaktadırlar. Bir ürüne birden fazla satıcı fiyat teklifi yapabildiği için fiyatlarda aşağı doğru sürekli bir rekabet vardır.

Ecza1’de Alışveriş Yapmak Güvenli Midir?

Ecza1’de kişisel kredi kartınız ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi ekrana girerken bankanızın sayfasına yönlendirilirsiniz ve kredi kartı bilgileri kesinlikle Ecza1 ile paylaşılmamaktadır.

​Ecza1 Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Ecza1 pazaryeri entegrasyonu, yazılım firmalarının özel entegrasyon modülü geliştirerek hazırladıkları yazılımlar aracılığıyla kendi e-ticaret sitenizdeki ürünleri Ecza1 pazaryerinde sergileyebilmenizi sağlar. Bu entegrasyon modülü hizmetini kaliteli ve güvenilir bir e-ticaret firmasının yardımıyla aldığınızda, aynı anda iki sitede de  ürün bilgileriniz güncellenir, kendi sitenizden ve Ecza1'den gelen siparişlere ayrı ayrı yanıt verme yükünden kurtulursunuz. Ecza1 entegrasyonu ile, firmanıza özel hazırlanan panelde entegrasyon sağlanan pazaryerlerinin bilgileri direkt olarak görüntülenir.

​Pazaryeri entegrasyonunun firmalara sunduğu en büyük avantajlardan biri ise manuel faturalandırma yükünden onları kurtarmaktır. Yoğun satış yapmaya başlayan firmalar gün içerisinde belki de yüzlerce kez fatura kesme işlemi gerçekleştirirler. Dolayısıyla faturalandırma işlemine bütün vakitlerini vermek durumunda kalabilirler. Bu işlem uzun vakitler almanın yanı sıra yoğun bir iş yükü gerektirir. Pazaryeri yazılımı ise faturalandırma işlemini otomatik olarak çözüme ulaştırmaktadır.

​Ezca1 Pazaryeri Entegrasyonu ​Nasıl Çalışır?

Pazaryeri entegrasyonu nasıl çalışır;

​E-ticaret modelleri içinde sektörde yeni olan firmaların en fazla ihtiyaç duyduğu modül pazaryeri entegrasyonudur. Pazaryeri entegrasyonu e-ticaret modelinin nasıl çalıştığına geldiğimizde ise, pazar yerinin alıcı ve satıcı arasındaki koordinasyonu sağlayan aracı bir kurum özelliğinde olduğunu görmekteyiz. Yani pazaryeri platform üzerinde kendi ürünlerinin satışını gerçekleştirmez. Aracı konumdadır. Satıcılar ve alıcılar için uygun ortamı ve araçları sunar. Pazaryeri, bünyesinde birçok farklı firmayı barındırır.

Ecza1 Pazaryeri Entegrasyonu modülünü web sitenize entegre ettiğiniz zaman, e ticaret siteniz ve pazaryeriniz entegre olarak çalışacaktır. Kendi eticaret siteniz üzerinde yaptığınız fiyat değişikliği, stok değişikliği gibi güncellemeler aynı anda Ecza1 pazaryerinde de gerçekleşecektir. Aynı zamanda size özel hazırlanan panel üzerinden sipariş kontrolü, faturalandırma kolay ürün ekleme-çıkarma gibi tüm işlemleri zahmetsizce gerçekleştirebileceksiniz.

Ecza1 Entegrasyonu'nun Avantajları

 • ​Ecza1 pazaryeri üzerinden satışını gerçekleştirdiğiniz ürünleri satan rakip firmaların fiyat sistemini takip edebilirsiniz.
 • Pazaryeri entegrasyonu onayladığınız takdirde çeşitli güncellemeler yapabilir.
 • Manuel faturalandırma yapma sorunu ortadan kalkar. Otomatik fatura sistemi sayesinde kargoya verilecek olan ürünlerin kargo fişi ve fatura işlemlerini pazaryeri entegrasyonu sayesinde çözüme ulaştırabilirsiniz.
 • Yazılım firmanızın hazırladığı tek bir panel üzerinden ürün ve sipariş yönetimini kolayca yapabilirsiniz.
 • Ürünlerin barkod, stok, resim, açıklama ve özellik bilgileri Ezca1'e aynı anda yüklenir. Böylece güncellenmesi gereken bilgiler tek noktadan yapılır.
 • Ecza1'de yaptığınız satışlarınız e-ticaret sitenizdeki panelinize otomatik olarak düşer.
 • Güncellemeler otomatize edildiği için hatalı satışların önüne geçilmiş olur.
 • Müşterilerin mesajları tek panelden kolay ve hızlıca görüntülenebilir ve cevaplanması sağlanır.
 • Satış analizi raporlamaları ile tüm satışların raporlaması yapılabilir.
 • E-Ticaret sitenizdeki kategorileriniz ile pazaryeri kategorilerini tek tuşla kolayca eşleyebilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonunu yapmadan önce firmanız için en doğru kararı vermelisiniz. Bu karar ise firmanıza güvenilir ve kaliteli altyapı hizmetini sağlayacak yazılım firmasını seçmektir. EticaretYap olarak tecrübeli ve dinamik yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdiği kargo entegrasyonu ve pazaryeri entegrasyonu gibi modülleri siz değerli iş ortaklarımıza sunmaktayız. Sizler için özel altyapılarla geliştirdiğimiz e-ticaret paketlerimiz içerisinde pazaryeri ve kargo entegrasyonlarını isteğiniz dahilinde gerçekleştiriyoruz. İnternetten satış için ihtiyacınız olan özel güvenlikli altyapı ve işinizi hızlandıracak tüm modüllere bizimle iletişime geçerek sahip olabilirsiniz. ​