Farmazon Entegrasyonu Nedir, Ecza Ürünleri Satışı Yasal Mıdır?

Farmazon entegrasyonu, eczacılara özel ilk pazaryeri olan Farmazon, e-ticaret platformu üzerinden satış yapmayı sağlayan bir modüldür. Farmazon, sadece eczacıların satış yapabildiği ilk pazaryeridir. İnternetten satış yapmaya yeni başlayarak e-ticaret sektörüne adım atmış olabilirsiniz. Günde yüzlerce hatta milyonlarca satışın gerçekleştiği sanal satış dünyasında yeniyseniz, bilmeniz gereken çok fazla detay olduğunun farkında olmalısınız. Pazaryeri entegrasyonu ise tam da bu noktada yardımınıza koşacak bir modüldür. Bu modül, e-ticaret siteniz üzerindeki ürünleri kolaylıkla sektöründe lider olan Farmazon.com’a aktarır. Böylece firmanızın bilinirliği artar ve satış hedeflerinizi artırabilirsiniz. Farmazon entegrasyonu ile e-ticaret sitesi sahibiyseniz ürünlerinizi Farmazon’a aktarabilirsiniz. Farklı pazaryerleri üzerinden de ürünlerinizi aktarabilirsiniz. Bu platformda herkes alıcı ve satıcıdır. Bu sayede ilaç dışı ürünleri piyasadan daha uygun fiyatlara satın alıp karlılığınızı artırabilirsiniz.

Farmazon pazaryeri eczacıların sorunlarına çözüm üretebilmek için oluşturulan, alım-satım yapabilecekleri bir e ticaret platformudur. Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan yaklaşık yüz eczacı ile çeşitli sorunlar tartışılarak çözüm yolları üretildi. Eczacılar için büyük bir problem olan ilaçlar dışındaki ürünler çok yüksek rakamlarda satılıyor ve eczacılar için uygun fiyatlı ürün bulmak gitgide zorlaşıyordu. Bu nedenle e-ticaret dünyasının getirilerinden olan “eczacılar için sanal pazaryeri” fikri ortaya atıldı. Yüzlerce mağazadan dakikalar içerisinde ürünleri inceleyerek fiyat karşılaştırması yapabilen eczacılar, sektör ve ürün analizlerini Farmazon üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilmekteler. Bu güçlü pazaryerinden sadece eczacıların faydalanabildiğini söylemekte yarar var. GLN numarasına sahip olan eczacılar bu numara ile Farmazon'a üye olabilmekteler.

İlgili Yazı: Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Yapan Firmalara Ne Tür Avantajlar Sağlar

Farmazon Entegrasyonu'nun Firmanıza Avantajları Nelerdir?

  • Farmazon entegrasyonu sayesinde satışlarınızı hızla arttırabilirsiniz. Sektöründe lider olan Farmazon kullanıcılarına ulaşarak etkileşimlerle marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.
  • Sadece eczacılara özel hazırlanmış bu sanal satış platformunda kendinize özel bir mağaza sahibi olarak sanal satışta varlığınızı sürdürürsünüz.
  • Ürün stoklarınızı ve fiyatlarınızı güncel olarak görebilirsiniz. Aynı anda hem e ticaret platformunuzda hem de Farmazon mağazanızda entegre şekilde etkinlikleriniz güncellenir.
  • Siparişin sisteme düşmesinden satın almanın son aşamasına kadar sistem üzerindeki panelden takip edebilirsiniz.
  • Keseceğiniz fatura kolaylıkla elektronik ortamda kesilir ve muhafaza edilir. Dilerseniz e-fatura yoluyla müşterilerinize gönderebilirsiniz.
  • Fazla iş yükünden kurtulmuş olursunuz ve bu sayede ekstra işçi çalıştırmanıza gerek kalmaz.
  • Zaman tasarrufu sağlarsınız.
  • Taleplere tek panel üzerinden hızlıca dönüş yapabilir ve saniyeler içinde satın alma süreçlerini etkin şekilde yönetebilirsiniz.

Eticaret yaparken önem vermeniz gereken noktalar; sanal alışverişin yapılacağı e-ticaret platformunuzun kaliteli ve güvenilir altyapıda geliştirilmiş olması ve pazarlama çalışmalarınız için profesyonel destek almanızdır. Eticaret Yap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdikleri akıllı e-ticaret paketlerimizle internetten alışveriş deneyimini en iyi şekilde müşterilerinize sunabilirsiniz. Pazaryeri entegrasyonları, muhasebe ve kargo entegrasyonu gibi firmanıza önemli katkıları olan modülleri en uygun şekilde hazırlayarak siz değerli iş ortaklarımıza sunmaktayız. Bunların yanı sıra sitenizin hızlı olması, karmaşadan uzak olması ve satın alma davranışının gerçekleşeceği adımlara kolay ulaşılabilmesi için site altyapınız uygun olmalıdır. Her bütçeye uygun e ticaret paketlerimize ve dijital pazarlama uzmanlarımızdan reklam çalışmalarınızda yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Farmazon Pazaryeri Nedir, Eczacılar İçin Neden Önemlidir

Farmazon’a Üye Olmak Ücretli Midir, Neler Gereklidir?

Farmazon üyeliği için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. GLN numarasına sahip olmanız yeterlidir.

Farmazon'dan Alışveriş Yapmak Yasal Mıdır, Hangi Ürünlerin Satışı Yasaktır?

Farmazon'da alışveriş yapmak yasaldır. Her ürün için ayrıca fatura kesilir. İlaç dışı ürünlerin alım-satımında herhangi bir sınırlama yoktur. Eczanelerde satılan dermokozmetik, cilt sağlığı, besin takviyeleri, kişisel bakım, medikal, sağlık, saç bakım, anne&bebek ürünleri gibi ilaç dışı olan kategorilerde ürün alıp satışını yapabilirsiniz. Ancak reçeteli olan her ürünün satışı yasaktır. Reçeteli hayvan ilaçları da dahildir.

Kaliteli E-ticaret Platformu Hizmeti İle Satışlarınızı Artırabilirsiniz

Eticaret yaparken önem vermeniz gereken noktalar; sanal alışverişin yapılacağı e-ticaret platformunuzun kaliteli ve güvenilir altyapıda geliştirilmiş olması ve pazarlama çalışmalarınız için profesyonel destek almanızdır. Eticaret Yap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdikleri akıllı e-ticaret paketlerimizle internetten alışveriş deneyimini en iyi şekilde müşterilerinize sunabilirsiniz. Pazaryeri entegrasyonları, muhasebe ve kargo entegrasyonu gibi firmanıza önemli katkıları olan modülleri en uygun şekilde hazırlayarak siz değerli iş ortaklarımıza sunmaktayız. Bunların yanı sıra sitenizin hızlı olması, karmaşadan uzak olması ve satın alma davranışının gerçekleşeceği adımlara kolay ulaşılabilmesi için site altyapınız uygun olmalıdır. Her bütçeye uygun e ticaret paketlerimize ve dijital pazarlama uzmanlarımızdan reklam çalışmalarınızda yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.