HepsiBurada E-Ticaret Entegrasyonu |Nasıl Mağaza Açılır?

HepsiBurada e-ticaret entegrasyonu, online satış sektörüne atılmak isteyen firmaların bilinirliği ve satışları için yararlı bir modüldür. Ülkemizin online pazaryerleri üzerinden satın alma davranışları göz önünde bulundurulduğunda HepsiBurada pazaryerinin bu ihtiyacı büyük ölçüde karşıladığını söyleyebiliriz. Geniş hedef kitleler tarafından dakikada binlerce ziyaret alan bu platform, kullanıcı deneyimini en iyi seviyeye çıkartarak kitlesini günden güne genişletmektedir. Yazımızın devamında "Neden HepsiBurada'yı tercih etmelisiniz pazaryeri entegrasyonu nedir ve hepsiburada entegrasoyonu nedir" sorularını yanıtlayacağız.

Neden HepsiBurada Pazaryerini Seçmelisiniz?

Kendi eticaret sitenizin dışında bir pazaryerinde satış yapacaksanız öncelikle mutlaka bu pazaryeri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Seçtiğiniz pazaryeri HepsiBurada pazaryeri olabilir. Peki bu plaftormu neden seçtiniz? firmanıza ne gibi avantajları olabilir gelin birlikte inceleyelim.

Sektörün lider pazaryerleri arasında bulunan Hepsiburada platformu kullanıcılarına 40’a yakın kategoride, 50 milyon ürün çeşidini sunmaktadır. Bu da demek oluyor ki HepsiBurada ile eticaret entegrasyonu sağladığınızda e-ticaret sitenizdeki ürünler bu platformun kullanıcılarının da karşısına çıkacak. Böylece ürünlerinizi geniş kitlelere sunmanın yanında marka bilinirliğinizi de hızlıca artırmış olacaksınız.

Hepsiburada birbirinden farklı çaplardaki on binlerce işletmeyi bir araya getirmektedir. Bu platformda binlerce satıcı ve onların mağazaları vardır. Ayrıca kendisini bir teknoloji şirketi olarak tanımlayan Hepsiburada, teknolojinin yıkıcı değil, yapıcı gücüne odaklanarak çalışmalarını yürütüyor. Hepsiburada “Hepsiglobal” e-ihracat atılımıyla mağaza sahiplerini ve platform üzerindeki binlerce markayı dünya pazarları ile buluşturuyor.

2001 yılından itibaren faaliyetlerini duraksamadan sürdüren Hepsiburada kullanıcılarda büyük bir güven algısı oluşturmayı başarmıştır. Ülkemizin pazaryeri alışverişinin büyük bir kısmını karşılayan HepsiBurada'da mağaza açmak bu nedenle yeni girişimciler için ya da satışlarını artırmak isteyen firmalar için son derece önemli bir fırsattır. Global çapta da ülkemizi temsil eden bu büyük pazaryeri, Hindistan’ın batısı ve Almanya’nın doğusu arasında kalan geniş coğrafyanın en büyük teknoloji şirketi olmayı hedefliyor. Hepsiburada, 3 yıl aralıklarla Türkiye’nin en sevilen markası, 2013 yılında ise yılın e-ticaret sitesi seçilmiş ve internet sitesi aylık 100 milyondan fazla ziyaretçi almaktadır. Bu kadar köklü ve güçlü bir pazaryerini tercih ederek Hepsiburada entegrasyonu sağlamanız ürünlerinizin hak ettiği değeri görmesi için kaçırmamanız gereken bir fırsat. Ürünlerinizin en hızlı şekilde hedeflediğiniz rakamlarda satılmasına ve duyurulmasına olanak sağlayacak bu pazaryerine şans verebilirsiniz.

HepsiBurada E-ticaret Hizmeti

E-ticaret pazarına her gün yeni bir firma girmektedir. Peki yeni eticaret sitesi açan firmalar nasıl satışlarını artırabilir? Ya da binlerce e-ticaret firması arasından sıyrılarak nasıl ön plana çıkabilir? Kendi hedef kitlesini nasıl oluşturabilir? Bu tür sorular yeni girişimcilerin mutlaka aklını kurcalıyordur. Elbette birçok girişimcinin bu konuda endişelenmesi gayet doğaldır. Önemli olan hangi stratejilerle firmanızı geliştirme çabasında olduğunuzdur. Örneğin sektörün önde gelen eticaret pazaryerlerinden bir tanesiyle ya da birden fazla pazaryeriyle e-ticaret pazaryeri entegrasyonu yaparak onların hedef kitlesine kolaylıkla ulaşabilir böylece satışlarınızı artırabilirsiniz. Bu konuyu daha fazla detaylandıracak olursak; Yeni girişimciler henüz site içi optimizasyon konusunda gelişim aşamasında oldukları için satışlarını ve tanınırlıklarını tetikleyecek modüllere ihtiyaç duyabilirler. Bunlardan en önemlisi ise pazaryeri entegrasyon modülüdür. HepsiBurada gibi büyük bir pazaryeri ile entegrasyon yaptığınızda bu platformda bir mağaza sahibi olarak bütün ürünleriniz HepsiBurada'da sergilenerek kullanıcı karşısına çıkar. Ayrıca bu gelişmiş platformun kullanıcılarına ulaşmanın yanında onlara en kaliteli hizmeti vererek kendi e ticaret sitenize de yönelmelerini sağlayabilirsiniz.

Pazaryeri E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri e-ticaret entegrasyonu, sektördeki yeni girişimcilerin ya da satışlarını ve marka bilinirliklerini artırmak isteyen firmaların bu hedefleri gerçekleştirmek için başvurdukları bir yoldur. Pazaryeri entegrasyonunun sağlanması için bir yazılım firmasından mutlaka yardım alınmalıdır. Seçilen pazaryeri ile entegrasyon sağlandıktan sonra kendi e-ticaret sitenizdeki ürünlerin tamamı seçtiğiniz pazaryerindeki mağazanızda da eş zamanlı yayınlanır. Tüm güncellemeleriniz ve yönetme işlemleriniz tek panel üzerinden yapılır ve otomatik olarak pazaryerinize aktarılır. Böylece sektörün önde gelen pazaryerleriyle birlikte çalışarak onların hedef kitlesinden, reklam ve kampanyalarından faydalanmış olursunuz.

HepsiBurada Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

HepsiBurada entegrasyon modülü, birlikte çalıştığınız yazılım firması tarafından sitenize entegre edilir. Bu modül ile bir yada birden fazla pazaryeriyle entegrasyon yapabileceğiniz gibi tek bir pazaryeri ile de entegrasyon sağlayabilirsiniz. Yine e-ticaret çözüm ortağınız tüm pazaryerlerini kolay bir şekilde yönetebilmeniz için özel bir panel hazırlar. Bu panel sayesinde pazaryeri ve e ticaret siteniz arasındaki tüm işlemleri tek tuşla yönetebilirsiniz.

Kaliteli ve Güvenilir Bir Yazılım Firmasından Entegrasyon Hizmeti Almalısınız

Pazaryeri entegrasyonu modülünü eticaret sitenize entegre etmeye karar verdiyseniz sizin için bu uygulamayı yapacak en güvenilir firmayla çalışmalısınız. EticaretYap yazılım ekibi olarak tecrübeli ve dinamik yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdiği entegrasyon modüllerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Siz değerli iş ortaklarımıza kargo entegrasyonu, pazaryeri entegrasyonun, e-fatura, e-arşiv gibi eticarette firmanızı ileri taşıyacak hizmetleri sunmaktayız. Bizimle birlikte çalıştığınızda en kaliteli yazılımlarla hazırlanmış olan pazaryeri paneline sahip olursunuz. Bu panel ile dilerseniz kullanıcılarla direkt olarak iletişime geçerek onları memnun edebilir, dilerseniz tek bir yerden yaptığınız ürün, stok, fiyat güncellemelerini bütün pazaryerlerine otomatik olarak entegre edebilirsiniz. Pazaryeri entegrasyon modülümüzün en  önemli faydası sizi büyük bir iş yükünden kurtarmaktır. Manuel olarak yapmak zorunda kaldığınız tüm işlemler artık otomatik olarak tüm pazaryerlerine uygulanmaktadır. Siz yalnızca kolay ve kullanışlı eticaret panelinin tadını çıkartırsınız.

Eğer e-ticarette yeni değilseniz ve siteniz hangi çalışmaları yaparsanız yapın bir türlü gelişim göstermiyorsa altyapısal bazı sorunların olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz firmamız eticaret sitenizin altyapısal sorunlarının onarımı için çalışmalar yaparak en son teknolojilerle hazırlanan yazılımlarla sitenizi geliştirebilir. Web site hızının düşük olması, kullanıcı deneyimine uygun olmayan bir arayüz kullanımı, kullanıcıların sepete zor erişmesi, sitenin karmaşık tasarımı gibi unsurlar uzun vadede sitenize büyük zararlar verebilmektedir. EticaretYap ailesi olarak sizler için inovatif teknolojiler kullanarak geliştirdiğimiz eticaret yazılım paketlerimizle internetten satış yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm gelişmiş hizmetlere sahip olabilirsiniz. Sektörün en kaliteli altyapı hizmetini sizlere sunarak akıllı eticaret paketlerimiz içerisinde bulunan üst düzel hizmetlerle satışlarınızı yükselterek eticaret dünyasındaki hedeflerinize emin adımlarla ulaşabilirsiniz.

HepsiBurada E-Ticaret Entegrasyonunun Avantajları

 • HepsiBurada'nın yoğun ziyaretçi trafiği sayesinde e-ticaret sitenizin tüm ürünleri bu lider pazaryerinde de kullanıcılarla buluşur.
 • Kendi hedef kitlenizi kazanarak bu kitleyi özel online satış sitenize yönlendirebilirsiniz.
 • Hepsiburada'nın aylık 100 milyonun üzerindeki üyelerine ulaşırsınız.
 • HepsiBurada'nın reklam ve kampanyalarından ücretsiz olarak faydalanarak yeni müşteriler kazanma şansınızı artırabilirsiniz.
 • Eticaret çözüm ortağınızın sizin için özel olarak hazırladığı panel üzerinden tüm pazaryerlerindeki işlemlerinizi yönetebilirsiniz.
 • Panelde yaptığınız ürün stoğu güncelleme, ürün sayısı güncelleme, ürün ekleme, ürün fiyatı değiştirme, ürün silme gibi yaptığınız tüm işlemler aynı anda pazaryerinize otomatik olarak entegre edilir.
 • Müşteri siparişleriniz tek panel üzerinden takip edilirken aynı zamanda tek panel üzerinden otomatik faturalandırma imkanı sunar.
 • Manuel iş yükünü büyük ölçüde azalttığı için ekstra işçi maliyet ive zaman tasarrufu sağlar.
 • HepsiBurada platformu üzerinden rakiplerinizin ürün çeşitliliğini, fiyatlandırmalarını ve stratejilerini tespit ederek rakip analizleri yapma imkanı sunar.

E-ticaret sitenizin hedeflediğiniz oranları yakalaması için bahsettiğimiz pazaryerleri size yardımcı olacaktır. Bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetecek ve işlerinizi en kolay yoldan çözmenize aracı olacak güvenilir bir e-ticaret sitesi ihtiyacınızı karşılayacaktır. Eticaretyap  sitemizdeki paketler sizleri aracıya ihtiyacınız olmadan pazaryerlerine ulaştırıyor ve tek panel üzerinden işlemlerinizi yapabileceğiniz bir ortam sunuyor. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HepsiBurada’da mağaza açmak e-ticaret sektöründe yeni olan girişimcilerin ürünlerini geniş kitlelere duyurabilmeleri için kârlı bir yoldur. E ticaret dünyası hacmini her geçen gün biraz daha genişletmekte. Bu genişleme, tüketicilere ürün çeşitliliği ve geniş karşılaştırma gibi imkanlar sunuyor. Ancak girişimciler açısından durum biraz daha farklı. İnternetten para kazanmak isteyen her yeni girişimci yoğun bir rekabet ortamına atılmakta. Bu rekabet altında ezilenlerin ise emekleri boşa gitmekte. Dolayısıyla daha hızlı şekilde satışlarını arttırmak isteyen girişimciler için sektöründe belli bir noktaya gelmiş ve kendini kanıtlamış olan lider e ticaret platformlarından olan HepsiBurada’da mağaza açmak ve satışlarını hızlı şekilde geniş kitlelere duyurmak isteyenlerin başvurabileceği bir yoldur.

HepsiBurada'da Mağaza Açmak İçin Bilinmesi Gereken Tüm Detaylar

HepsiBurada’da Mağaza Açmak Girişimcilere Hangi Avantajları Sağlar?

 • Büyük bir kitlenin günde binlerce mağazadan alışveriş yaptığı HepsiBurada platformunda ürün ve hizmetlerinizi satma şansına sahip olursunuz.
 • Elektronik, moda, takı, ev, yaşam, kırtasiye, ofis, oto, bahçe, yapı market, anne, bebek, oyuncak, spor, outdoor, kozmetik, kişisel bakım, süpermarket, petshop, kitap, müzik, film, hobi gibi dilediğiniz sektörden ürünlerin satışını yapabilirsiniz.
 • Marka bilinirliğinizi arttırırsınız.
 • HepsiBurada’nın reklam ve pazarlama çalışmalarından firmanız da faydalanır.
 • Aylık ortalama 85 milyon ziyaretçi sayısına sahip olan bir e-ticaret platformunda mağaza sahibi olursunuz.
 • Sanal mağazanızdan alışveriş yapan müşterilerinizi kolayca kendi sahip olduğunuz e-ticaret sitesine yönlendirebilirsiniz.
 • HepsiBurada platformunun avantajlı kargo anlaşmalarından faydalanabilirsiniz.
 • Müşterilerinize çeşitli ödeme seçeneklerini ekstra anlaşma yapmanıza gerek kalmadan HepsiBurada üzerinden sunabilirsiniz.
 • Satın alma eyleminin gerçekleştiği mobil cihazlara uyumlu altyapısı sayesinde hedef kitlenizi mobilden de yakalayarak satış kaybetmezsiniz.

HepsiBurada’da Mağaza Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

 • Şahıs, anonim ya da limited şirket kimliklerinden birine sahip olmanız gerekmektedir.
 • İşletme ve varsa ürünlerinizi göndereceğiniz deponun adres bilgisi olmalıdır.
 • Sabit bir banka hesabınız olmalıdır.
 • Limited veya anonim şirketlerde, mersis numarası, ticaret sicil numarası ve KEP e-posta adresi istenmektedir.
 • Bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta ise, her mağaza seçtiği bir kategoriden ürünlerini satabilir. Örneğin, kişisel bakım, ve ev dekorasyonları ürünlerinin satışını yapmak istiyorsanız yeni bir mağaza başvurusu daha yapmanız gerekmektedir.

Kendi E-Ticaret Sitenize Sahip Olarak Müşterilerinizi Sitenize Yönlendirebilirsiniz

HepsiBurada'da mağaza açmak kârlı ve avantajlıdır. Peki bu  e-ticaret platformu üzerinden kendi web sitenize de müşteri çekmek istemez misiniz? Sadece kendinize ait bir e-ticaret platformu üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilir, düzenli verdiğiniz reklamlarla ve zaman ilerledikçe hafızalarda yer eden bir marka olabilirsiniz. İnternetten satış yapmaya başlamadan önce ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri alabileceğiniz kaliteli bir e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Sahip olmanız gereken internet altyapısı sağlam ve güvenilir olmalıdır. Hiçbir altyapısal bilgiye sahip olmadan bu girişime atıldığınız için altyapısal bilgiler ve sektörle ilgili detaylara hakım olmamanız normaldir. Bu aşamada sizler için e-ticaret platformları geliştiren yazılım firmalarından yardım alabilirsiniz. EticaretYap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdiği e-ticaret paketlerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz. Hazır e-ticaret paketlerini tercih ederseniz hiçbir altyapısal işle uğraşmanıza gerek kalmadan sadece sitenize ürünleri yüklemekle uğraşırsınız.

İlgili Yazı: E-Ticaret Sitesi Kurmak Girişimcilere Ne Tür Avantajlar Sağlar?