İnternet Üzerinden Mobilya Satışı Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

İnternet üzerinden mobilya satışı yapmak, fiziki mağaza sahibi çoğu firmanın ürünlerini geniş kitlelere satmak için başvurabilecekleri bir ticaret yoludur. E-ticaret sektörünün her iş kolunda günden güne büyüdüğüne şahit oluyoruz. Baktığımız zaman herkes tarafından tanınan mobilya firmaları da internet üzerinden satış yaparak önemli ölçüde faaliyetlerini sürdürüyorlar. Günümüzde insanlar günlerinin önemli bir kısmını mobil cihazlar üzerinden sosyal mecralarda ve e-ticaret platformlarında geçiriyorlar. Hal böyle olunca yeni ve halihazırda fiziki mağaza sahibi olan firmalar sanal ortamlarda da görünürlüklerini arttırmak için internetten satış yoluna başvurmaktadırlar. Peki internet üzerinden mobilya satışı yapmak isteyen bir firma öncelikle neleri bilmeli, gelin yazımızın devamında inceleyelim.

İnternet Üzerinden Mobilya Nasıl Satılır?

 

1) Vergi Muafiyeti Kanunu Sayesinde Satışlarınızı Kolayca Yapabilirsiniz

E-ticaret yaparken müşterilerinizi yasal olarak faturalandırabilmek için Şahıs, Limited ya da Anonim şirket açma zorunluluğu bulunmaktaydı. Ocak ayının başında yeni alınan bir kararla bazı kriterlere uyan e-ticaret girişimcileri vergiden muaf tutulmaya başlandı. Kriterlere uyanlar; iş yeri olmayan, sanayi tipi seri üretim yapan alet ve makine kullanmayan ve evden ürün imal eden girişimcilerdir.

2) Kaliteli Bir E-Ticaret Altyapısına Sahip Olmalısınız

İnternet üzerinden mobilya satışı yapabilmek için her şeyden önce kaliteli bir e-ticaret altyapısına sahip olmanız gerekiyor. Satışlarınızı yapacağınız internet altyapısı kesinlikle sağlam ve güvenilir olmalıdır. Bu girişime yeni atıldığınız için altyapısal bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Bu aşamada sizleri sektörle ilgili bilgilendirecek ve size en uygun e-ticaret platformlarını geliştiren yazılım firmalarından yardım alabilirsiniz. EticaretYap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdiği e-ticaret paketlerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz. Hazır e-ticaret paketlerini tercih ederseniz hiçbir altyapısal işle uğraşmanıza gerek kalmadan sadece sitenize ürünleri yüklemekle uğraşırsınız.

3) İnternet Üzerinden Mobilya Satışı Yaparken Kargo Sürecini Sağlıklı Şekilde Yönetmelisiniz

İnternetten mobilya satışı yaparken müşteri memnuniyeti sağlamak için teslimat sürecinin doğru şekilde yönetilmesi gerekiyor. Ne kadar tutarlı bir kargo süreci deneyimini müşterilere sağlayabilirseniz memnuniyet o kadar artacaktır. Kargo süreci beraberinde kargo iade, ürün iptali ve geç teslimat gibi sorunları getirebilir. Bu süreçte bütün işlemleri el ile sisteme gireceğiniz için manuel işlemlerinizi yönetecek çalışanlara ihtiyacınız vardır. E-ticaret platformunuz için en uygun olan paketi aldıktan sonra paket içerisinde bulunan kargo entegrasyonu sayesinde manuel olarak yapmanız gereken tüm iş yükünden kurtulursunuz. Sistem otomatik olarak bu işlerle saniyeler içerisinde ilgilenir ve işleriniz kolaylaşmış olur.

4) Sosyal Mecralarda Etkileşiminizi Arttırmalısınız

İnternet üzerinden mobilya satışı yapabilmek için kullanıcıların en çok kullandığı mecralara ulaşmalısınız. Marka isminizi duyurmak ve rakipler arasından hızlıca sıyrılmak için sosyal medya görünürlüğünüzü arttırarak reklam çalışmaları yapmanız önemlidir. Büyük kitleler tarafından kullanılan Instagram, Facebook, gibi mecralardan işletme hesabı (Facebook Business, Instagram Business) açarak ürünlerinizi düzenli olarak bu mecralarda paylaşmanız hedef kitlenizi ve etkileşimlerinizi arttırmanızı hızlandıracaktır. Bu mecralar üzerinden ve Google arama motorundan düzenli aralıklarla alacağınız reklamlar da marka bilinirlik çalışmalarınıza ve satış hedeflerinize katkı sağlayacaktır.

İlgili İçerik: İnternetten Ayakkabı Satışı Nasıl Yapılır, Avantajları Nelerdir?