İnternetten Dezenfektan Satışı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

​İnternetten dezenfektan satışı fikrine sahip girişimcilerin bir anda bu fikri gerçekleştirmek yerine izlemeleri gereken adımlar vardır. Yaşadığımız coronavirüs pandemi sürecinden dolayı korunmak için günün her saati kullandığımız ve hayatımızın merkezine yerleşen dezenfektanların güvenilir olması ve tam koruma sağlaması önemlidir. Yazımızın devamında internetten dezenfektan satarken dikkat etmeniz gereken tüm detaylara değineceğiz.

İnternetten Dezenfektan Satışı Nasıl Yapılır?

 

1- Vergi Muafiyeti Sayesinde Satışlarınızı Kolayca Yapabilirsiniz

İnternetten satış yapmak için müşterilerin yasal olarak faturalandırılması için Şahıs, Limited ya da Anonim şirket açma zorunluluğu bulunmaktaydı. Ancak yeni alınan bir kararla bazı kriterlere uyan e-ticaret girişimcileri vergiden muaf tutulmaya başlandı. Bu kriterlere uyanlar ise; iş yeri olmayan, sanayi tipi seri üretim yapan alet ve makine kullanmayan ve evden ürün imal eden girişimcilerdir.

2- Güvenilir ve Tam Koruma Sağlayan Ürünleri Tedarik Etmelisiniz

İnternetten dezenfektan satışı girişiminde en önem vermeniz gereken konu sattığınız ürünün güvenilir ve koruma sağlayıcı olmasıdır. Günde yüzlerce belki de binlerce kişiye satışını yapacağınız dezenfektanların öncelikle insan sağlığına zarar vermeyecek ve onlara tam koruma sağlayacağından emin olmalısınız. Kendi kullandığınız dezenfektan ürününe nasıl güvenmek zorunda kalarak dışarıda sizi virüsten korumasını bekliyorsanız kendi ürünleriniz için de potansiyel müşterilerinize güven vermelisiniz.

İlgili İçerik: İnternetten Temizlik Malzemeleri Satışı Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

2) Kaliteli Bir E-ticaret Altyapısına Sahip Olmalısınız

İnternetten dezenfektan satışı yapmak için her şeyden önce kaliteli bir e-ticaret altyapısına sahip olmanız gerekiyor. Sahip olmanız gereken internet altyapısı kesinlikle sağlam ve güvenilir olmalıdır. Hiçbir altyapısal bilgiye sahip olmadan bu girişime atıldığınız için altyapısal bilgiler ve sektörle ilgili detaylara hakım olmamanız gayet normaldir. Bu aşamada sizler için e-ticaret platformları geliştiren yazılım firmalarından yardım alabilirsiniz. EticaretYap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdiği e-ticaret paketlerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz. Hazır e-ticaret paketlerini tercih ederseniz hiçbir altyapısal işle uğraşmanıza gerek kalmadan sadece sitenize ürünleri yüklemekle uğraşırsınız.

4) Kargo Çözümlerinden Faydalanmalısınız

İnternetten dezenfektan satışı yaparken müşterilerinizi memnun etmeniz için teslimat sürecinin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Ne kadar hızlı ve tutarlı bir kargo süreci deneyimini müşterilere sağlarsanız o kadar memnuniyet ve etkileşim kazanırsınız. Kargo süreci beraberinde kargo iade, ürün iptali ve geç teslimat sayılabilir. Ayrıca kargo süreciyle ilgili bütün işlemleri el ile sisteme gireceğiniz için bu işleri idame ettirecek çalışanlara ihtiyacınız vardır. E-ticaret platformunuz için en uygun olan paketi aldıktan sonra paket içerisinde bulunan kargo entegrasyonu sayesinde manuel olarak yapmanız gereken tüm işlerden kurtulursunuz. Sistem otomatik olarak bu işlerle saniyeler içerisinde ilgilenir ve işleriniz büyük ölçüde kolaylaşmış olur.

5) Sosyal Mecralardaki Görünürlüğünüzü Artırmalısınız

İnternetten dezenfektan satışı yaparken her mecranın hedef kitlesine ulaşmalısınız. Marka isminizi duyurmak ve rakipler arasından hızlıca sıyrılmak için sosyal medya görünürlüğünüzü arttırarak reklam çalışmaları yapmalısınız. Öncelikle geniş bir kitle tarafından kullanılan Instagram, Facebook, gibi mecralardan işletme hesabı (Facebook Business, Instagram Business) açarak ürünlerinizi düzenli olarak bu mecralarda paylaşmanız hedef kitlenizi ve etkileşimlerinizi arttırmanızı hızlandıracaktır. Bu mecralar üzerinden ve Google arama motorundan düzenli aralıklarla alacağınız reklamlar da marka bilinirlik çalışmalarınıza ve satış hedeflerinize katkı sağlayacaktır.