İnternetten Tesettür Giyim Satışı Nasıl Yapılır, Hangi Adımlar İzlenmelidir?

İnternetten tesettür giyim satışı son yıllarda e ticarete talep arttıkça satışların da arttığı bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle pandemiden sonra insanlar mağazalara gitmek ve kalabalıklara karışmak istemedikleri için alışverişlerini internetten yapmayı tercih etmektedir. Gıdadan temizlik malzemelerine, makyaj ürünlerinden kıyafetlere, herkes ihtiyaçlarını sipariş ederek ayağına getirmeye alışmış ve yeni bir alışveriş alışkanlığı edinilmiştir. Ülkemizde tesettür giyim sektörünün oldukça fazla olduğu düşünüldüğünde bu alanda satışların internet üzerinden de aynı oranda artıyor olması oldukça beklenen bir durumdur. Peki internetten tesettür giyim ürünleri nasıl satılmaktadır?

İnternetten Tesettür Giyim Ürünleri Nasıl Satılır?

İnternetten satış yapmak için öncelikle bir şirkete sahip olunması gerekiyordu. Ocak ayında alınan yeni kararlar sonucunda iş yeri olmayan ve evden ürün imal eden girişimcilerin şirket kurmadan satış yapmasına izin verildi.

 • ​Ürünlerin satılabilmesi için bir e-ticaret sitesi oluşturulması gerekmektedir. E ticaret yazılım paketleri sunan bir firma ile anlaşarak kaliteli bir web sitesine kolaylıkla sahip olunabilmektedir.
 • Satılmak istenen giyim ürünlerinin stok kontrolü oldukça önemlidir. Bu sebeple iyi bir tedarikçi ile anlaşılarak ürünlerin devamlılığı sağlanmalıdır.
 • Eticarette başarılı olmak için diğer bir adım da kargo sistemidir. Müşteriler aldıkları ürünlerin hemen ellerine geçmesini istedikleri için iyi bir kargo firması ile anlaşılması satışların artmasına sebep olacaktır.
 • Kurulan eticaret sitesi, sosyal medya hesaplarıyla desteklenmeli ve oralardan da ürünler paylaşılarak satışı yapılabilmelidir.
 • Reklam stratejilerinden yararlanılarak firmanın markalaşması sağlanmalı ve insanlarda güven oluşturulmalıdır.

İlgili İçerik: İnternetten İç Giyim Satışı Yapmadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

İnternetten Giyim Ürünleri Satılırken Hangi Adımlar İzlenmelidir?

 • Sadece giyim ürünlerinde değil pek çok üründe kalite oldukça önemlidir. Satış yapmadan önce "bu ürünü ben alsam kullanır mıydım?" diye düşünerek kendi kullanmayacağınız ürünleri satmamalısınız.
 • Müşterilerin talepleri satışlarınızı belirlemelidir. Kendi seçtiğiniz ürünleri insanlara dayatmak yerine insanların taleplerini yerine getirmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun için trendleri takip edebilir, rakip firmaları ve modellerini inceleyebilirsiniz.
 • Satacağınız ürünleri seçerken en çok satılan ürünleri belirleyerek yeni ürünleri bu şekilde şekillendirmeniz satışlarınızı artırmanızı sağlayacaktır.
 • Sosyal medya markanızın bilinirliği için oldukça önemli bir alandır. Her gün sosyal medyada en az bir tane paylaşım yaparak ürün çeşitliliğinizi müşterilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.
 • Çeşitli kampanya ve çekilişler ile firmanızı daha fazla kişiye duyurma şansı elde edebilirsiniz.  Ayrıca belli dönemlerde indirimler yaparak da satışlarınızı artırabilirsiniz.
 • Müşterilerle iletişiminize oldukça dikkat ederek onları memnun etmeye çalışmalısınız. İnternetten alışveriş yapan kişilerin aklına takılan en önemli konulardan biri budur. İnsanlar ürünü aldıktan sonra beğenmediğinde iade ve değişim şansı bulabileceği firmaları tercih etmektedir.
 • Ürünleri kargoya verirken kutulamasına dikkat edilmesi ile müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilir ve bir sonraki seferde yine sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz.
 • İnternetten tesettür giyim satışı yapmak için ihtiyacınız olan en kaliteli altyapıyı EticaretYap müşterilerine sunmaktadır. Her bütçeye uygun e-ticaret paketlerimizi inceleyebilir, hazır olarak teslim edilen web sitenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.