İnternetten Yemek Satışı Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

İnternetten yemek satışı yapmak ev hanımlarının ve evden çalışmak isteyen birçok kişinin detaylarını merak ettiği bir konudur. Özellikle ev hanımları ve evden çalışma fikrine açık olanlar tarafından rağbet gören bu iş kolu hakkında püf noktaları bilmeniz evden yemek satışı yapma girişiminizde kârlılığınızı hızlıca arttıracaktır.

İnternetten Yemek Satışı Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

 • Evden yemek satışı yapmak için öncelikle bilmeniz gereken, her işte olduğu gibi internetten yemek satışı işinin de zaman ve emek gerektirdiğidir. Gerekli emek, zaman ve çalışma sonucunda ilk başlarda masraflarınızı çıkartacak kadar olan kazançlarınız zaman içerisinde yetişemeyeceğiniz kadar yoğunlaşabilir.
 • En büyük avantajı ise sermaye, fazla sayıda personel ihtiyacı ve bir iş yerine sahip olmadan kendi evinizde ürünlerinizi üretip dağıtıma çıkartmanızdır.
 • Öncelikle hangi yemekleri yapmakta yetkin ve beceriklisiniz buna karar vermelisiniz. Her kategoriden yemek yapmak yerine önce alanında en iyisi olduğunuz yemekleri yapmanızda fayda var. İnsanlara neleri tattırmak istersiniz ve en beğenilen yemeğiniz hangisiyse öncelikle bu ürünü ön plana çıkartabilirsiniz. İnternetten yemek satışı yapma aşamasına geldiğinizdeyse işinizi büyüterek onlarca fazla çeşitte ürün sunabilirsiniz.
 • İlk aşamada bonkör olmalısınız. Pişirdiğiniz ve özenli sunumlarla hazırladığınız yemeklerinizi eşinize dostunuza tattırmalısınız. Çevrenize yemeklerinizi tattırarak kulaktan kulağa yayılmanızı hızlandırabilirsiniz. Çeşitli broşürler hazırlayarak da isim duyurma çabanızı destekleyebilirsiniz.
 • Zaman geçtikçe ürünlerinizi çeşitlendirmelisiniz, çeşitli promosyon menüler, özel gün menüleri ve ekonomik menüler hazırlayarak daha fazla tüketiciye ulaşma imkanınızı arttırabilirsiniz.
 • Evden yemek satışı hizmeti verdiğinizi öncelikle oturduğunuz muhitteki okul, hastane ve küçük işletmelere duyurabilirsiniz. Bu şekilde zaman içerisinde kalitenizi bozmadan ilerlerseniz satışlarınızı hızla arttırabilirsiniz.
 • İşinizi büyütmek ve daha fazla kitleye ulaşmak istiyorsanız ise internetten yemek satışı sizin için en uygun seçenek olacaktır.

İlgili Yazı: İnternetten Tişört Satmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İnternetten Yemek Satışı Yapmanın Avantajları Nelerdir?

 • İnternetten yasal olarak satış yapabilmeniz için yerine getirmeniz gereken bazı yükümlülükler vardır. Gerekli belgeleri ve yasal süreçleri hızlı şekilde hallettikten sonra şahıs firması unvanına sahip olarak internetten satışa geçebilirsiniz.
 • Daha sonra internetten satış için uygun olan ekipmanlarınızı hazırlayarak işe koyulmalısınız. Kutu, streç film gibi koruyucu ürünleri en uygun toptancılardan temin edebilirsiniz.
 • İnternetten yemek satışı yapabilmek için insanların güvenini kazanabileceğiniz bir internet sitesine ihtiyacınız var. Eşsiz yemeklerinizin her açıdan detaylı fotoğraflandırmasını yaptıktan sonra sitenize yüklemeniz, yemekler ve kullanılan malzemeler hakkında ayrıntılı bilgi vermeniz müşterilerinizin güvenini kazandıracak ve kalitenizi arttıracak hamlelerdir.
 • İnternetten yemek satışı yapmak için girişeceğiniz internet sitenizin altyapısı sağlam ve kaliteli olmalıdır. Sıfırdan bu girişime adım attığınız için e-ticaret dünyasının inceliklerine ve bir e-ticaret platformunun hangi özelliklere sahip olması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmamanız gayet normaldir. Bu nedenle yazılım firmalarının sizler için geliştirdiği hazır e-ticaret sistemlerini tercih etmeniz bu noktada daha sağlıklı olacaktır. EticaretYap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin sektördeki en güncel teknolojileri kullanarak geliştirdiği akıllı e-ticaret paketlerini tercih ederek evden yemek satışı yapabilirsiniz. Hiçbir altyapısal işlerle uğraşmanıza gerek kalmadan yalnızca ürün fotoğraflarınızı ve fiyatları hızlı şekilde sisteminize girerek ürünlerinizin satışını kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Sektörde yeni olan çok fazla girişimci olduğunu düşünürsek bu alanda kendi firmanızı öne çıkartmak için reklam çalışmalarına da ağırlık vermelisiniz. Kendi şahıs firmanız için vereceğiniz sosyal medya ve Google reklamlarıyla hızlı şekilde bilinirliğinizi arttırarak satış hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.