SSL Güvenlik Sertifikası Nedir, Neden Gereklidir?

SSL güvenlik sertifikası, internete bağlandığınız tarayıcı ve bağlanmak istediğiniz sunucu arasında kullanılan bir tür güvenli giriş katmanıdır.

SSL güvenlik sertifikası, Türkçe tercümesi ile "güvenli giriş katmanı"dır. Belli bir eğitime katıldığınızda almaya hak kazandığınız sertifikalar gibi, web sitelerinin de bazı süreçlerden geçerek alabildiği bir sertifika vardır. Web sitelerinde gerçekleşen aktiviteler çeşitlendikçe veri trafiğini kontrol altına alarak güvenli hale getirmeniz gerekecektir. Sitenizdeki veri trafiğinin güvenliğini sağlayabilmeniz için gereken program SSL Sertifikası‘dır. Siz SSL sertifikasına sahip bir web sitesine bağlanmak istediğinizde tüm verileriniz iki uçtan şifrelenerek sitenin sunucusuna gider. Böylelikle internet güvenliğiniz sağlanmış olur.

SSL Neden Gereklidir?

Özellikle e-ticaret sitelerinde alışveriş sırasında girilen kredi kartı bilgileri ve kişisel bilgilerin korunması oldukça önemlidir. Tüm bilgilerin güvenliğinin sağlanmaması durumunda kötü niyetli şahıslar tarafından bilgileriniz ele geçirilebilir. Bu nedenle veri gizliliğini korumak için SSL kullanımı gereklidir.

Eticaretyap olarak sitenizin ihtiyaç duyduğu SSL güvenli giriş katmanı hizmetini, siteniz için hazır olacak şekilde teslim ediyoruz.

İlgili İçerik: Güvenli Eticaret Yapmak İçin Firmaların Olmazsa Olmazları Nelerdir?