Sürat Kargo E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

Sürat Kargo e-ticaret entegrasyonu, e-ticaret sitenize gelen siparişlerin Sürat Kargo sistemine otomatik olarak aktarılabilmesini sağlayan bir programdır. E-ticaret sitenizden maksimum verimi alabilmeniz için bazı programlardan yararlanmanız gerekir. Entegrasyon programları firmanızın hak ettiği değeri görmesini ve iş yükünüzü en hafife indirgemeyi hedefler. Sürat kargo entegrasyonu online firmanızın başarısını artıracak bir sistemdir çünkü üretici ve tüketici için pek çok kolaylık sağlar.

Hızlı ve güvenilir olan kargo entegrasyon sistemleriyle müşterilerinize daha iyi hizmet edebilirsiniz. Firmanızın gönderilerden kaynaklanan hatalarını en aza indirgeyebilirsiniz. Sürat kargo entegrasyonu bu konuda en iyi hizmet veren firmalardan biridir. 700’den fazla şubesi, 17 bölge müdürlüğü, 24 aktarma merkezi, 2000’den fazla mobil dağıtım alanı, binlerce araçtan oluşan filosu ve 6000’den fazla çalışanı ile kargolarınızı Türkiye’nin dört bir köşesine güvenle taşımaktadır. E-ticaret yap firması olarak biz de Sürat Kargo entegrasyonunu kullanarak sizlere daha hızlı hizmet vermeye çalışıyoruz.​

Sürat kargo e-ticaret entegrasyonu modülü müşterilerin ihtiyacı olan tüm kolaylıkları karşılamak için  geliştirilmiştir. E-ticaret sitesi ve kargo firması arasındaki operasyonları otomatik olarak e-ticaret siteniz üzerindeki panele aktaran bu sistem  Aras, Mng, Sürat, PTT, Yurtiçi gibi sektörün önde gelen lojistik firmalarıyla işbirliği yapılarak müşteri ihtiyaçlarına göre geliştirilmiştir.

Kargo Entegrasyonları Sayesinde Sadece Ürünlerinize Odaklanın

İnternetten satışların hız kazanmasıyla birlikte ürün gönderiminde aksaklık yaşamamak için eticaret firmaları çeşitli kargo firmaları ile anlaşarak firmalarına kargo entegrasyonları sağlamaktadır. Firma sahipleri açısından bu kargo entegrasyonları oldukça avantajlı ve işleri oldukça kolaylaştıran modüllerdir. Müşteri ile kargo firmaları arasındaki tüm işlemler entegrasyon sayesinde sizin kontrol etmenize gerek kalmadan otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapıldığında firmaların panellerine siparişler yüklenmektedir. Oluşan siparişlerin bilgileri kullanılarak modül sayesinde direkt barkod ve kargo fişi hazırlanır. Yazılım şirketlerinin eticaret sitelerine entegre ettiği modüller ile kağıt israfı en aza indirgenirken, fatura arşivlemeleri ile vakit kaybı yaşanmamasını sağlar.

İnternet üzerinden bir ürünü satın almış olan kişi kargosu ile ilgili bilgiler takip etmek isteyecektir. Firmalar gönderdikleri her ürün için tek tek bilgilendirme mesajı atmak ile vakit kaybedemeyeceğine göre kargo entegrasyonu zorunlu bir ihtiyaçtır diyebiliriz.

Peki "müşterilerin faturaları nasıl arşivlenir?" diye düşünüyorsanız onu da hemen anlatalım. Modül sayesinde faturalar tek bir panelde arşivlenir ve e-fatura dokümanı olarak kaydedilir. Herhangi bir bilgiye veya faturaya ulaşmak istediğinizde kolaylıkla panele giriş yaparak bu bilgilere ulaşabilir, PDF olarak dosyaları inceleyebilirsiniz. Özellikle dünyamızda küresel ısınma gibi zorlu süreçlerden geçtiğimiz için kağıt kullanımında çok dikkatli olunması gerekir. Bu modüller sayesinde kağıt tasarrufu sağlayarak çevreci bir yaklaşım da sergileyebilirsiniz. Ayrıca oluşabilecek kağıt yığınında da kurtulacağınız gibi fatura kaybolma ve karışıklık yaşama durumları da ortadan kalkmaktadır.

Müşterilere kaliteli hizmetler sağlamak satışlar açısından ve marka bilinirliği açısından çok önemlidir. Satış sürecinin her aşaması ve ürünün kullanıcılara ulaşması sırasında yaşanan adımlar, yapılabildiği oranda iyileştirilmeli ve kullanıcı odaklı çalışmalar yapılmalıdır. Kargo entegrasyonları müşterilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını herhangi bir problem yaşanmadan sürdürülebilmesini sağlamaktadır. Tercih ettiğiniz tüm kargo firmaları ile entegrasyon sağlayabileceğiniz gibi Sürat kargo entegrasyonunun avantajlarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Eticaretyap Sürat Kargo Entegrasyonunun Avantajları

EticaretYap firması siz değerli kullanıcılarına Sürat kargo entegrasyonunu sağlamaktadır.

 • Kargo firmaları ile herhangi bir anlaşma yapmanıza gerek olmadan kullanabileceğiniz bu modül sayesinde başlangıçta sizden isteyebilecekleri evraklarla uğraşmanıza da gerek kalmamaktadır.
 • Paneller kolay ve anlaşılır oldukları için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 • Sadece firmalar için değil müşteriler için de kargo panelleri anlaşılır bir şekilde tasarlanmıştır.
 • E-ticaret sitenize sipariş düştüğü anda müşteriye ait tüm bilgiler kargo firmasının sistemine aktarılır.
 • Kargo takip kodunun alınması, kargo takibi , kargo teslimat bilgisi , sevkiyat sürecindeki durum değişlikleri müşteriye e-mail ve sms yoluyla bildirilir. Ayrıca müşteriler tek bir panel üzerinden kargo durumlarını kontrol edebilmektedir.
 • Kargo gönderimleri dikkat gerektiren ve takip edilmesi gereken bir sürece sahip olduğu için tüm bu süreçle vakit kaybedilmesine gerek kalmamaktadır.
 • Zamandan tasarruf edildiği için daha çok ürünlerinizle firmanızın tanıtımıyla ilgilenebilirsiniz.
 • Kargo firmasına aktarılan siparişlerde hata kaydedilirse lojistik şirketi müşteriye bildirir.
 • Gönderilerinize e-ticaret siteniz üzerinden tek tıkla panele girerek "barkod oluştur" komutu verdiğinizde tüm siparişler için barkod oluşturabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz barkodları manuel işlem yapmadan sadece çıktı alarak kutuların üzerine bastırabilirsiniz.
 • Hataların önüne geçilir ve süreç hızlandırılır.
 • Müşteri memnuniyeti sağlanır, sadık müşteriler kazanılır.

Kargo Entegrasyonu Aşamaları Nasıldır?

 • E-ticaret sitesine giren müşterilerin yaptıkları seçimler sisteme düşer.
 • Müşterilerin seçmiş olduğu ürünlerin hazırlama aşamasına başlanır.
 • Müşterilerin seçmiş olduğu ürünler E-ticaret sisteminde kontrol edilip hazırlanır ve "Kargo Hazır" durumuna getirilir.
 • Kargolanmaya hazır olan ürünler, kontrol edildikten sonra çalışılan kargo firmasının sistemine otomatik olarak aktarılır.
 • Alınan siparişlerde herhangi bir problem olursa kargo şirketi size ulaşır, eğer bir problem yoksa kargo şirketinden ürüne ait etiket otomatik olarak ekrana verilir.
 • Hazırlanan etiketler yazıcıdan bastırılır ve kutulara yapıştırılır.
 • Müşteriye hazırlanan sipariş hakkında bilgilendirme mesajı (sms, e mail) atılır.
 • Kargo şirketi bilgileri aktarılan ürünler hakkında tüm bilgileri elde eder.
 • Bilgiler eline ulaşan kargo şirketi eşyaları alacak yeterli ekipmanları hazırlayarak ürünü almaya teslim almaya gelir.
 • Kargo görevlileri hazırlanan kutuları aldıktan sonra etiketlerini okutarak, gönderilen ürün sayısı ile alınan ürünler arasında fark olup olmadığını kontrol eder ve ürünleri şubesine götürür.
 • Müşteri eğer kargo durumunu öğrenmek istiyorsa sadece E-ticaret sitesinin paneline giriş yapmalıdır.
 • "Siparişlerim" kısmı sayesinde müşteriler ürünleri hakkında sipariş durumunu öğrenebilir. Kargo şirketinin sitesine girip takip numarası vs girmesine gerek yoktur.
 • E-ticaret firmasının hazırladığı üye panelinden müşteriler, kargo sürecini eline geçene kadar kolayca izleyebilir.
 • Ürün sahibine iletildiğinde bu bilgi otomatik olarak kargo şirketinden alınır ve müşteriye teslim edildiğine dar bir bilgilendirme mesajı gönderilir (sms veya e mail).
 • Müşterinin memnuniyetinin önemsendiğini göstermek amacıyla, e ticaret sitesi tarafından önceden hazırlanmış bir kısa mesaj gönderilir (sms veya e mail).
 • Kısa mesajın içeriği " Güzel günlerde kullanın" şeklindedir.
 • Son olarak da siparişin durumu "Teslim edildi" olarak değiştirilir.

Yazılım Şirketi Seçimi Satışlarınız İçin Çok Önemlidir

İnternetten satış yaparak binlerce hatta milyonlarca insana aynı anda ulaşabilirsiniz. Özellikle son yıllarda internetten satışlara olan talebin artmasıyla tüm sektörlerden firmalar işlerini sanal mağazalara çevirmektedir. N11, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerleri de satışlar için çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Yine bu pazaryerlerinden esinlenerek N11 gibi site kurmak, GittiGidiyor gibi site kurmak ve Trendyol gibi site kurmak isteyen kişiler hayallerine EticaretYap sayesinde ulaşabilmektedir. Kaliteli eticaret siteleri müşterilere güven verdiği için satışlar da artmaktadır.

Yazımızda bahsettiğimiz tüm hizmetleri Eticaretyap firması olarak her sektörün ihtiyacı doğrultusunda vermekteyiz. Sürat Kargo & Eticaretyap anlaşmamız sayesinde firmanıza özel indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilir aynı zamanda kargo entegrasyonu modülümüze ücretsiz sahip olabilirsiniz. Pazaryeri, muhasebe ve kargo gibi tüm entegrasyon programları ve avantajlı e-ticaret paketlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.