Yıllık Trafik Kullanımı Nedir, Neden Gereklidir?

Yıllık trafik kullanımı, bir yıllık süre içerisinde web sitenizin aldığı ziyaretçilerin aktiviteleri sonucu oluşan veri aktarım kotasıdır.

Bir çeşit internet kotası diyebileceğimiz web sitesi trafiği, internet sitenizin aldığı ziyaretçi kitlesiyle ilişkili bir kavramdır. İnternetimizden resim, video yada veri indirme sırasında nasıl kotamızdan harcama yapıyorsak tıpkı buna benzer olarak web siteniz de belli bir kotaya sahiptir.

Sitenize gelen ziyaretçilerin aktiviteleri, gezdikleri her sayfa belli bir trafik yaratır ve indirme olarak kabul edilir. Ziyaretçiler sitenizin sayfalarını dolaşırken gezdikleri resimlerin, yazıların ve videoların her biri indirilir böylece ziyaretçiler veri alışverişinde bulunmuş olurlar.

Site içerisindeki veri alışverişlerine göre belli bir trafik yaratılmış olur. Yaratılan web sitesi trafiği veri boyutuyla aynı oranda büyümektedir.

Eticaretyap firması olarak siteniz için aylık 1.000 gb, yıllık ise tam 12.000 gb sunucu kullanımı hizmeti sunarak aylık ortalama 150-200 bin arası ciro elde edebilmenizi sağlıyoruz. Böylece sizi ekstra binlerce lira ödemekten kurtarıyoruz.

İlgili İçerik: Web/Database Alanı Nedir, Ne İşe Yarar?