Amazon E-Ticaret Entegrasyonu Nedir, Ne İşe Yarar?

Dünya'nın neredeyse her yerinden online satış olanağı sunan Amazon e-ticaret entegrasyonu, sitelerini büyütmek isteyenler için ayrıcalıklı bir pazaryeridir. Geniş ürün yelpazesiyle sadece internet üzerinden satış hizmeti veren Amazon, ilk olarak ABD'de hizmet verirken dünyanın birçok ülkesine yayılmış ve hizmet sınırlarını genişletmiş global bir pazaryeri olma özelliğine sahip. Bu nedenle Amazon dünyasında online bir mağaza açarak amazon e-ticaret entegrasyonu sağlamak firmaların marka bilinirliği ve ürün satışları açısından hedeflediği ilgiyi görmelerini sağlayacaktır.

Amazon, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi büyük pazaryerleri ürünlerinizin en hızlı şekilde duyurulması ve satılması için ayrıcalıklar dünyası diyebiliriz. Online satış siteniz için tercih edebileceğiniz en güçlü pazaryerlerinin başında gelen Amazon entegrasyonu sağladığınız takdirde,  100 milyonu aşkın kullanıcı sayısına sahip bir etkileşim ağının içine dahil olacaksınız. Global özellikler taşıyan bu gelişmiş pazaryeri entegrasyonunu tercih etmeniz, sitenize hızlıca yükseltme şansı tanıyacaktır.

Neden Amazon'da Satış Yapmalısınız?

Kendi e-ticaret sitenizin yanında ürünlerinizi geniş hedef kitlelerle buluşturmak ve marka bilinirliğinizi artırmak için entegre olacağınız pazaryerinin seçimi oldukça önemlidir. En iyi pazaryeri entegrasyonunu sağlamak için pazaryerlerinin çoğu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu yazımızda Amazon.com pazaryerini ele alarak, özelliklerinden ve firmalara ne gibi avantajlar sağlayabileceğinden bahsedeceğiz. Öncelikle Amazon, Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından birisidir. Başarısını global çapta kanıtlamış olan bu geniş platform yüzlerce farklı kategoriden binlerce ürünü kullanıcılarıyla buluşturmaktadır.

Amazon Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Amazon pazaryeri entegrasyonu, iş ortağı olduğunuz yazılım firması tarafından eticaret sitenize entegre  edilir. Yazılım ekibi sitelerle ilgili tüm operasyonları kolayca yönetebilmeniz için size bir panel hazırlar. Bu akıllı panel sayesinde kendi eticaret siteniz ve Amazon pazaryeri arasında yaptığınız tüm işlemler eş zamanlı olarak yenilenir. Örnek verecek olursak; kendi e ticaret sitenizde bir ürünün fiyatını, indirimini, stoğunu ve adedini güncellediğinizde aynı anda Amazon Pazaryerinizde de bu işlem güncellenir. Ayrıca iki eticaret sitesi üzerindeki tüm bildirimler, yönetim sürecinde ihtiyacınız olan her şey gelişmiş akıllı panel üzerinden basit bir şekilde takip edilebilir.

İlgili Yazı: Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, E-ticarette Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Amazon'un Firmanıza Sağlayacağı Avantajlar

Amazon entegrasyonu yapmak, bu büyük platformda kendi e-ticaret sitenizdeki ürünleri satışa sunabileceğiniz anlamına gelir. Dakikada binlerce alışverişin yapıldığı bir platformda yeni hedef kitlelere ulaşma şansı yakalarsınız. Amazon entegrasyonu yaparak bu platformun satıcılarından biri olursunuz. mağaza açmak, en yakın rakip e-ticaret sitesinden 5 kat daha popüler bir pazarda mağaza açmak demektir.

 • Amazon Pazaryerinin aylık 100 milyonun üzerindeki kullanıcı kitlesine ulaşırsınız.
 • Dünyanın her yerinden satıcıya sahip olan bu platform son derece güvenilir sistemler tarafından korunmaktadır.
 • Bu platformdan yapacağınız satışlar oldukça verimli ve güvenlidir olacaktır. Çünkü Amazon'da dünyanın her yerinden alıcı ve satıcılar vardır.
 • Site global çapta en güvenilir e-ticaret sitelerinden biri olduğu için e ticarette ilk akla gelen seçeneklerdendir.
 • Sadece Amerika’da 100 milyon Amazon Prime kullanıcısı mevcuttur. Bu kullanıcılar yılda ortalama 1400$ dolar harcamaktadır.  Bu rakam sadece Prime üyelerin bile yılda 1,4 milyar $ değerinde alışveriş yaptığını göstermektedir. Yani ürünleriniz tahmin ettiğinizden de geniş bir hedef kitleye gösterilecektir.
 • Markanız Global çapta tanınma fırsatı bulur.
 • Bu pazaryerinde dünyanın her yerinden satıcı olduğu için ürün fiyatları da geniş çeşitliliğe sahiptir. Bu nedenle tüketiciler fiyat karşılaştırması yapmak için Amazon’u sıklıkla kullanmaktadır.
 • E-ticaret çözüm sağlayıcınız tarafından yapılacak olan entegrasyon sonrasında yazılım ekibinizin firmanıza özel hazırladığı platform üzerinden tüm yönetim sürecine hakim olabilirsiniz.
 • Örneğin; siparişlerinizi takip etme, iki eticaret platformu arasındaki tüm işlemlerin otomatik olarak entegre edilmesi, müşterilerinizle panel üzerinden kolayca iletişime geçme, otomatik e-fatura fırsatları.
 • Manuel iş yükünüzü neredeyse sıfıra indirerek maliyet ve zamandan tasarrufu sağlar.
 • Ürünlerinizle ilgili, fiyat, stok, adet, indirim ve kampanya gibi güncellemeleriniz akıllı eticaret paneli sayesinde eşzamanlı yenilenir.
 • Site trafiği yoğun olan Amazon e-ticaret entegrasyonu aracılığıyla e-ticaret sektörüne adım atanlar için markalarını duyurma olanağı sunar.

Rakip Analizi İmkanı

 • Rakip satıcıların ürün çeşitliliklerine, ürün fiyatlandırmalarına, yorumlarına, puanlamalarına, indirim ve kampanyalarına ulaşabilirsiniz. Böylece rakip analizi yapma şansı tanıdığını da söylemek mümkün.
 • Amazon Prime günlerinde 175 milyondan fazla ürün 17 farklı ülkedeki prime üyeleri tarafından satın alınmıştır. Bu rakamlar Amazon'un e-ticarette ne kadar önemli bir konumda olduğunu bizlere gösteriyor.
 • 2019 yılında E-ticaret Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksinde 1. Seçilen Amazon Pazaryeri, 12 yıldır da e ticaretin en önemli örnek pazaryerleri arasında gösterilmektedir.
 • 2020 yılında İngiltere Müşteri Hizmetleri Enstitüsü Amazon’u son 10 yılın en iyi müşteri hizmeti sağlayan şirket olarak seçmiştir. Bu seçim bizlere gösteriyor ki, Amazon kullanıcıları bu platforma son derece güveniyor ve alışverişlerinden memnun olarak ayrılıyor.
 • Amazon hakkında çok önemli başka bir detay ise; Apple, Google, Microsoft ve Facebook’tan sonra dünyanın en değerli 5. Markası olmasıdır.
 • Amazon Pazaryeri günlük olarak ortalama 1,6 milyon ürün gönderimi yapmaktadır.
 • Amazon’a aylık olarak ortalama 2,15 milyar civarında ziyaret gerçekleşmektedir. Yoğun trafik alan bu platformda kendi hedef kitlenizi kazanarak bu kitleyi e-ticaret sitenize taşıyabilirsiniz. Ancak bunun için kullanıcılara en iyi hizmeti vererek onların mağazanızdan memnun ayrılmalarını sağlamalısınız.
 • Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; Kullanıcıların %89’u sanal alışveriş yapmak için farklı eticaret sitelerini araştırmak yerine Amazon’u tercih etmektedirler.
 • Ayrıca yapılan araştırmalar kullanıcıların %98'inin Amazon Eticaret Pazaryerine güvenmektedirler.
 • Amazon dünyanın her yerinden satıcıya ürünlerini kullanıcılarla buluşturma fırsatı tanıdığı için, bu çeşitlilik beraberinde en uygun fiyatları da getirmiştir. Dolayısıyla yapılan anket ve araştırmalar, kullanıcıların en uygun fiyatlı ürünleri Amazon’da bulduklarını göstermektedir.
 • E-ticaret sektöründe ürünlerinizi online alışverişin kalbi olan bu pazaryerlerinde sunmanın getirisi büyük olacaktır.

E-Ticarette Altyapısal Sorunlar Satış Yapmanıza Engel Olabilir!

E-ticaret sektörüne yeni adım atmış olabilir ya da yıllardır bu sektörün içerisinde yerinde sayan bir firma olabilirsiniz. Her türlü optimizasyon çalışmasını yapmanıza rağmen satışlarınızda ve hedef kitlenizde bir artış olmuyor ya da satıcılar son anda siteyi terk ediyorsa e-ticaret sitenizde bazı sorunlar olması kuvvetle muhtemel. Örneğin; site hızınız yavaş olabilir, siteniz sadelikten uzak karmakarışık bir tasarıma sahip olabilir, açılış sayfanız yavaş olabilir, sepete ulaşım zor olabilir ve siteniz kullanıcılara güven vermiyor olabilir. EticaretYap olarak tüm bu sorunlarınızı çözüme ulaştırmak için yanınızdayız. Firmaların web sitelerini SEO'ya uygun hale getirerek Google'da ilk sıralarda görünme fırsatınız olabilir ve güncellenen kaliteli altyapınızla satışlarınızı hızlıca artırma şansı elde edebilirsiniz.

Genç ve alanlarında uzman yazılım ekibimizin çalışmalarıyla altyapınızı en güvenilir teknolojilerle güçlendirebilirsiniz. Ayrıca EticaretYap'ın uygun eticaret paketleri sıfırdan eticarete adım atacak olan firmalar için oldukça uygun hizmetleri ve modülleri içerisinde barındırır. İnternetten satış yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm e-ticaret yazılım paketlerine en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazımızda bahsettiğimiz Amazon Pazaryeri Entegrasyonu ve dilediğiniz diğer pazaryerleri ile entegrasyonlarınızı en hızlı şekilde sizler için gerçekleştirmekteyiz. Bu süreçte işlerinizin doğru yönetilmesi için güvenilir bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız varsa buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siz değerli iş ortaklarımıza aracıya ihtiyacınız olmadan kullanışlı ve basit bir panel üzerinden işlemlerinizi yapabileceğiniz bir ortam sunuyoruz.