Arama Motoru Optimizasyonu |EticaretYap Akademi

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO "Arama Motoru Optimizasyonu" anlamına gelir. SEO, web sayfalarını Google'dan veya diğer arama motorlarından gelen arama sonuçlarının en üstüne yerleştirmek için optimize eden bir uygulamadır. SEO, organik / ücretsiz arama sonuçlarındaki sıralamayı iyileştirmeye odaklanır. SEO, daha fazla trafik oluşturmak isteyen bir web sitesinin pazarlama stratejilerinin en önemli bölümlerinden biridir. E-ticaret sitelerini planlarken, SEO planları yapmak önemlidir.

Seo Nedir? 

Arama motoru sıralaması bir yarıştır. İlk bağlayıcılar sınıflandırmaya girer ve her zaman kazanır. İlk üç sonuçta listelenen sitelerin tıklama oranı %10 ila 30'dur. Dokuzuncu satır sitesi için tıklama oranı %2'dir. Arama kelimelerinin bulunduğu ilk sayfada görünmeyen web sitesi tam potansiyeline ulaşamaz. Bu noktada, arama motoru optimizasyonu devreye girer.

SEO, markaların arama motorlarından web sitelerine organik trafik oluşturmak için aldığı tüm işlemleri kapsayan genel bir terimdir.
Siteler için en iyi yol çalışan SEO taktikleri bugün olumsuzluk yaratabilir. Bir siteyi optimize etmek için, arama motoru algoritmalarının nasıl çalıştığını ve gerçek kişilerin sitenin içeriğine nasıl tepki verdiğini bilmek gerekir.

E-Ticaret Siteleri İçin SEO’nun Önemi

SEO, e-ticaret pazarlama taktikleri arasında çok önemli bir yer tutar. İşletmenin büyüklüğü ne olursa olsun, SEO e-ticaretin başarısı için gereklidir. SEO, e-ticaret mağazasının büyük arama motorları havuzunda öne çıkmasını ve milyonlarca sitede görünür olmasını sağlar.
E-ticaret sitesi hedef kitle tarafından görülmezse, çevrimiçi mağaza anlamsız olacaktır. E-ticaret mağazası Google'ın ilk sayfasında değilse, Google'dan herhangi bir trafik almaz. Çeşitli optimizasyonlarla arama motorlarında e-ticaret sitesinin sıralamasını iyileştiren SEO, hedef kitlenin çevrimiçi mağazayı kolayca bulmasına yardımcı olur.

Detaylı  içerik için: SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir, Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Sitelerinde Öne Çıkmak Yapılması Gerekenler

  • Potansiyel müşteriler tarafından organik trafik aramak için kullanılan anahtar kelimeler analiz edilmelidir. Özellikle uzun arama sorgularına odaklanmaya ihtiyaç vardır.
  • Sitedeki İçerik içeriği SEO ile uyumlu bir şekilde yazılmalıdır. İçerik, konuya uygun anahtar kelimeler içermeli ve orijinal olmalıdır. Özgünlüğün yanı sıra zengin bilgiler içeren içeriğin arama motorlarının üstünde görünmesi muhtemeldir.
  • İçerik E-ticaret sitesinin içeriği ve verileri güncel tutulmalıdır.
  • Rakip siteler tarafından kullanılan SEO araçları, SEO avantajları ve organik trafik elde etmek için kullandıkları anahtar kelimeler gibi SEO analizleri analiz edilmelidir.
  • Tr Araştırma eğilimleri takip edilmelidir; Gerekirse, arama eğilimlerini analiz eden uygulamalar kullanılmalıdır.