E-ticarete Giriş Eğitimi | EticaretYap Akademi

E-TİCARETE GİRİŞ EĞİTİMİ

Elektronik ticaretin günümüzdeki tanımıyla gerçekleştiği ilk yıl 1974 olarak biliniyor. Bu sistem, doğrudan internetin kullanımı aracılığıyla bir mal veya hizmetin satın alınması için sipariş verildiği yapıya sahiptir. E- ticaret giriş eğitimi ile ilgili bilinmesi gereken temel durum, bir ağ kullanarak, aynı ağdan ürünlerini tanıdan kişi veya kurumdan sipariş vermektir. İnternetten modern alışveriş için verilen ilk sipariş, Pizza Hut tarafından satışı yapılan pizza olarak kayıtlara geçmiştir. Sadece yerel, aynı şehirde bulunan şirket veya hanelere yönelik satışlar için değil, doğrudan şehirlerarası, ülkeler arası hatta kıtalararası satışlar da e- ticaret kategorisinde sayılabiliyor. An itibariyle Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya gibi pek çok ülkede yer alan şirketler, internetten sipariş veren müşterilerine ürün gönderimini gerçekleştirebiliyorlar.

E- Ticaret Giriş Eğitimi Hattı

Sadece online Pazar yerleri olarak tanımlanan tedarikçilerden değil, internet sitesinden ürünlerinin satışını yapmak isteyen kişilerin domain ve hosting kaydı yapması gereklidir. Bu sayede site kurabilecek ve online satışlarını internet üzerinden gerçekleştirebilecekler. E- ticaret giriş eğitimi site kurmak, perakende platformlardan yararlanmak, ürün çeşitliliğini sağlamak, Pazar araştırması yapmak ve satışa başlamakla ilgili bir süreçtir. Satışı yapılacak ürünlerin stoklarınızda yer alması, siparişlerin verilmesi için gerekli olan maliyetin yanı sıra, tedarikçi platformlarda satışın ve site ile perakende firma maliyetlerinin iyi hesaplanması gerekiyor. Online ticaretin incelikleri ile ilgili olarak ödeme yöntemlerinin sayısını arttırmak, ürün çeşitliliğini arttırmak ve çok satılan ürünleri internette pazarlamak mümkündür.

E- Ticarete Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik ticaretin tek yöntemi nakit değildir. Bu nedenle kapıda ödeme, kartla ödeme, internet üzerinden kartla veya dijital parayla ödeme yöntemlerinin kullanılabileceği hizmet veriliyor. E- Ticaret giriş eğitimi için ilk olarak şehrinizdeki veya ülkenizdeki perakende şirketlerine üye olmak amacıyla gerekli adımları, kurumların prosedürlerine göre atmanız gereklidir. Bu sistemlerde kargonun nasıl gönderileceği, belirlemiş olduğunuz fiyatlar üzerinden siparişlerin nasıl verilebileceği, müşterilerin iade taleplerinin nasıl karşılanabileceği belirli prosedürlere sahiptir. Türkiye’de internet üzerinden perakende şirketlerden faydalanarak satış yapmak için herhangi bir şahıs şirketi kurma zorunluluğunuz bulunmuyor. Online satışlarla ilgili tüm talepler, yeni satıcılara internetten sipariş vermeleri için çeşitli imkânlar tanınmasını karşılayacak şekilde iletilebiliyor. Vergi kaydının yapılması zorunluluk olmamasına karşın, bu şartı olan tedarikçiler bulunuyor.