Eticaret Siteleri Babalar Günü İçin Nasıl Hazırlanmalı?

İnternetten satış yapan firmalar için özel günler ve haftalar kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır. Sanal mağaza açarak satış yapan kişilerin en büyük hedefi yüksek satışlar yaparak kazançlarını artırmaktır. İnternetten yapılan satışlar nasıl artırılır? diye araştırma yapan kişilerin karşısına çıkan ilk seçenek özel günlerdir. Babalar Günü de bu özel günlerden biridir. Babalar Günü'nde satışları artırmak için yapabileceğiniz çalışmaları derlediğimiz yazımızdan yararlanarak siz de e-ticaret sitenizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Babalar Günü Ne Zamandır?

Babalar günü ülkemizde her yıl haziranın 3. haftasındaki pazar gününde kutlanmaktadır. Babalar günü ne zaman 2022, diye merak ediyorsanız bu yıl 19 Haziran'da Babalar Günü'nü kutlayacağız. Babalar Gününe özel hediye almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmakta fayda var.

E-ticaret Firmaları İçin Babalar Günü'nün Önemi

Babalar Günü için yapılan alışverişler arttığından eticaret firmalarının bu satışlara hazırlanması gerekmektedir. Yapılan hazırlıklar sonucu firmalar rakiplerinin önüne geçerek satışlarını ve marka bilinirliklerini artırabilir. Müşterilerine iyi bir hizmet sunan firmalar yeni müşteriler kazanabilir, mevcuttaki müşterilerini daha sadık müşteriler haline getirebilir. Böyle özel günlerde satışlar çok fazla artabileceği için firmalar kampanya dönemlerindeki yoğun dönemi deneyimlemiş de olurlar. Sipariş alma, stok yönetimi, kargo gönderimi ve takibi gibi konuları yoğun sipariş zamanlarında da deneyimleyen firmalar bir sonraki yoğun çalışma dönemleri için de hazırlık yapmış olur.

Popüler Babalar Günü Hediyeleri

Pek çoğumuz hediye seçmede başarılı değilizdir veya aklımızda belirli bir hediye yoksa, alacağımız hediyeye bir türlü karar veremeyiz. Siz de şuan bu durumdaysanız ve babama ne alayım diye düşünüyorsanız Babalar Gününde en çok satın alınan hediyeler ve Babalar Gününde en çok satılan ürünler yazımızı popüler hediyeler kısmından inceleyebilirsiniz.

1)Babalar Gününde En Çok Satılan Ürün : Kıyafet

Babalar gününde insanların almayı en çok tercih ettiği ürünlerin başında kıyafetler gelmektedir. Hepimiz biraz kolaya kaçmıyor muyuz sizce de? Pantolon, gömlek, kravat, ceket gibi ürünler babalara alınan hediyelerin başında gelirken haziran ayında olmamız sebebiyle genellikle kısa kollu gömlek ve tişörtler tercih edilmiş diyebiliriz. Siz de eğer e-ticaret siteniz kıyafet satışı için uygunsa bol bol babalar gününe özel kıyafetleri stoklarınıza ekleyebilirsiniz.

İlgili Yazı : İnternetten Kıyafet Satışı Yapmak İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

2)Babaya Manevi Hediye

Siz de kolaya kaçmadan babanıza anlamlı ve manevi bir hediye vermek istiyorsanız kendi el emeğinizle veya sipariş ederek özel hediyeler ayarlayabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş ürünler kategorisini de değerlendirebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş ürünler nedir?  Kişiye özel hazırlanan hediyeler olarak adlandırılan ürünlerdir. Fotoğraf baskılı bir kupa, baskılı yastık gibi ürünlere denmektedir. Babalar Günü'nde babanıza özel bir hediye verecekseniz güzel bir fotoğraf çerçevesine resminizi koyarak, kupaya resim bastırarak veya tasarım kıyafetler yaptırarak babanıza hediye edebilirsiniz.

Babalarına manevi hediye almak isteyen kişiler için eticaret siteleri de mağazalarına bu gibi ürünler ekleyebilir. Örneğin özel günlerde belirlediğiniz bazı tasarımları ürünlerinize bastırarak direk hazırlanmış ürünleri müşterilerinize sunabilirsiniz.

3)Hepimizin Vazgeçilmezi Teknolojik Ürünler

Teknoloji dünyasında yaşarken babaya verilebilecek en güzel hediyeler arasında teknolojik aletler gelmektedir. Sadece babamıza da değil hangimiz alsak bu ürünleri mutlu oluruz. Örnek verecek olursak telefon, tablet, vr ürünler, bilgisayar, kulaklık... Siz de babanızın ihtiyacı olan teknolojik bir ürünü satın alarak onu mutlu edebilirsiniz.

Siz de teknolojik ürünler satan bir firmaysanız babalar gününe özle kampanyalar oluşturabilir veya e ticaret sayfanıza teknolojik ürünler ekleyebilirsiniz. Ayrıca teknolojik aksesuarlar da son yıllarda internetten en çok satın alınan ürünler arasında yer almaktadır. Siz de sanal mağazanıza teknolojik aksesuarları ekleyebilirsiniz.

4) Yaz Günlerinde En Çok Satılan : Sandalet ve Terlikler

Babalar günü hediyeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri de ayakkabı, terlik ve sandaletlerdir. Yaz aylarında kullanılan açık ayakkabılar hepimizin tercihleri arasındadır. Yazın açık ayakkabılar giyerek ayaklarımızın sıcaklamadan ferah bir şekilde kalmasını sağlayabiliriz. Haziran ayına denk gelen bu özel gün için terlik çeşitleri de alınabilecek en iyi hediyelerdendir. Babanıza ayakkabı veya terlik alarak onu mutlu edebilirken aynı zamanda ihtiyaçlarını da karşılamış olursunuz. Eğer e ticaret sitesinden ayakkabı satıyorsanız Babalar Günü kampanyaları ile müşterilerinize indirimler uygulayabilirsiniz.

5)Deri Cüzdan ve Saatler

Kadınlara kıyasla erkeklerin pek fazla aksesuarı bulunmadığı için alınabilecekler sınırlıdır. Erkeklerin her zaman kullandığı aksesuarların başında cüzdan ve saat çeşitleri gelmektedir. Günlük olarak devamlı kullanılan cüzdanlar yıpranarak hızlıca eskimektedir. Deri cüzdanlar daha sağlam olduğu için diğer hammaddelere göre daha geç eskimektedir. Yine saat çeşitleri de erkeklere alınabilecek en klas hediyelerdendir. Babalar Günü saat kampanyalarından yararlanarak babanıza güzel bir saat alabilirsiniz.

Babalar Günü Kampanyaları Nasıl Oluşturulur?

Babalar Günü kampanyası oluşturmak için dikkat edeceğiniz bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle Babalar Günü indirimi yaparak fiyatlarınızı belli bir oranda aşağıya çekmelisiniz. Özel günlerde herkes çeşitli kampanyalar düzenlediği için potansiyel müşterilerinizi kaçırmak istemiyorsanız onlara gerçekten avantajlı fırsatlar sunmalısınız.  Babalar Gününde e-ticaret firmaları arasındaki rekabette öne çıkmak için fiyatlandırmalarınızda değişiklikler yapmalısınız.

Reklamlar ile kampanyalarınızı destekleyin. Siz firmanızda istediğiniz kadar indirim yapın insanlar bu indirimleri görmediği sürece satış yapmanız çok zor. Peki insanların indirimleri görmesi için ne yapmalısınız? Elbette reklamlar oluşturmalısınız. En iyi eticaret siteleri için yapacağınız kaliteli dijital reklamlar ile satışlarınızı hiç beklemediğiniz kadar artırabilirsiniz. Reklamlarınızı yaparken profesyonellerden yardım alarak reklam kalitenizi artırabilir, daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Dijital reklamlar için Watemark Dijital Pazarlama Ajansı'nı tercih edebilirsiniz. Yenilikçi tasarımları ve gündemi yakalayan reklam kampanyaları ile Watemark genç ve dinamik ekibi tüm reklam sürecinizde sizin yanınızda.

İnternetten yaptığınız kampanyaları, sosyal medyadan yaptığınız paylaşımlarla da destekleyebilirsiniz. Günde milyonlarca kullanıcıya ulaşan sosyal medya hesaplarınızdan kampanyalarınızı duyurabilirsiniz. İnfluencer marketing ve sosyal medya reklamları ile de yine marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Sitenize canlı destek koyarak veya whatsapp ile iletişim imkanı sağlayarak insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Kampanyalarınız veya ürünleriniz ile ilgili potansiyel müşterilerinizin sorularını yanıtlamalısınız. Aksi takdirde insanlar sizinle iletişim kuramayacağını düşündüğü için satışlarınız beklediğiniz kadar artmayabilir.

Müşterileriniz İçin En Kaliteli Eticaret Altyapısı Tercihini Bizden Yana Kullanın

Eticaretyap yıllardır hizmet verdiği müşterileri ile kullanıcı deneyimini üst seviyede tutmaya devam ediyor. Siz de internetten satışlarda rakiplerinizin önüne geçebilmek için kaliteli eticaret altyapısı tercih etmelisiniz. İyi bir web sitesine sahip olmadan satış yapmanız mümkün değildir. İyi bir altyapı ile hızlı çalışan sanal mağazanızdan müşterilerinize en iyi alışveriş deneyimini yaşatabilirsiniz. İnternetten satış sitesi kurmak için e ticaret paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.