Google My Business Hesabının E-ticaret Sitelerine Avantajları Nelerdir?

​E-ticaret sitesinden satış yapan kişiler Google aramalarında görünürlüklerini artırmak için Google My Business kullanarak satışlarını artırabilmektedir. Özellikle küçük ölçekli işletmelerin SEM ve SEO için ekstra bütçe ayırmalarına gerek olmadan Google arama sonuçlarında çıkmasına yardımcı olmaktadır. İşletme hesabı sayesinde düşük ücretler ile maksimum fayda sağlanabilmektedir. Daha fazla kitleye ulaşarak satışlarını artırmak için yazımızın devamını inceleyerek My Business avantajlarını öğrenebilirsiniz.

Google My Business Nedir?

İşletmelerin Google aramalarda kolay bulunmasını sağlayan ücretsiz bir hizmettir. İşletmelerin haritalarda görünüyor olması kullanıcılara güvenirlik hissi vermektedir. Potansiyel müşteriler firmalara bu sistem ile daha kolay ulaşabilmektedir. Kolay kullanımı ile kullanıcılarına rahatlık sağlamaktadır. Ayrıca müşterilerin hangi kanallar üzerinden işletmeye ulaştığı ile ilgili analizlere de buradan ulaşılabilmektedir. Günümüzde yerel işletmelerin mutlaka kullanması gereken bir imkandır. Dünyada çok büyük bir yüzdenin Google kullandığı düşünüldüğünde en çok kitleye ulaşılabilecek internet tabanlı hizmet yine burası olacaktır. Google'da firmalar ne kadar çok görünürse insanların dikkatini o kadar çok çekmektedir.

İlgili İçerik: Google Analytics Nedir, Eticarette İşlevi Nedir?

E-ticaret Yapanlara Hangi Avantajları Sağlamaktadır?

 

​1.Firmanızın Google'da Daha Çok Görünür Olmasını Sağlar

Google'da bir yer arandığında yerel listeler sıralanmaktadır. Aramalarla ilgili yerleri gösteren bu liste kullanıcıların sorguda arama yaptıktan sonra karşılarına çıkan ilk sayfadır. Ayrıca kullanıcıların bulunduğu konum bilgisi kullanılarak, aradığı anahtar kelime ile ilgili hızlı rezervasyon, mağazaların saatleri ve yıldız dereceleri gibi pek çok bilgiye ulaşmaları sağlanmaktadır. Böylece firmalar hizmet bölgesindeki potansiyel müşterilere firmasının tanıtımını kolayca yapabilmektedir.

2.Yorumlar İle Firmanızın Güvenilirliği Artar

İnsanlar bir ürün alacağında, bir yere yemeğe gideceğinde veya bir firma ile iş yapmak istediğinde merak ettikleri konu ile ilgili Google'da arama yapmaktadır. Şirketler her ne kadar kendilerine birer web sitesi oluşturarak kendileriyle ilgili bilgileri burada paylaşsalar da kullanıcıların fikrini en çok yorumlar oluşturmaktadır. Neredeyse müşterilerin %93'ü yorumların firma ile ilgili daha gerçekçi bilgilerin yer aldığını düşünmektedir. İnsanlar yorumlar aracılığı ile daha önce deneyimledikleri firmalarla ilgili daha gerçekçi bilgileri yorum olarak yazmaktadır. Ayrıca arama sonuçlarının sıralanmasında Google bu yorumları dikkate almaktadır. Daha olumlu yorum ve yıldız alan firmaları aramalarda daha üste taşımaktadır. Üst sırada yer alan firmalar ürün ve hizmetleri ile ilgili ücretsiz ve güvenilir bir reklam yapmış olur.

3.Herkesin Kolaylıkla Kullanabileceği Ücretsiz Hizmet

Google oldukça kolay bir sistem kurduğu için My Business ile ilgili herhangi bir bilgisi olmayan kişiler bile adımları takip ederek hesap oluşturabilmektedir. İşini tanıtmak isteyen kişiler için ücretsiz bir yöntem olması da çok avantajlıdır. Birkaç saat içinde kolaylıkla sayfa hazırlanabilmektedir. Yerel işletmelerin görünürlüğünü artırarak çevrimiçi olarak tanınmalarını sağlamaktadır. Müşterilerle bağlantı kurmak için en kolay yöntemlerdendir.

Eticaret sistemleri artık pek çok firma tarafından kullanılmaktadır. Marka bilinirliği, satışların artması ve müşterilerde güven oluşturmak için neredeyse her firmanın internet üzerinde bir eticaret sitesi bulunmaktadır. Eticaretyap firması olarak günümüzün satış politikalarına ayak uydurmanız ve internetten satış yapmanız için oluşturduğumuz e-ticaret paketleri ile hızlıca sanal mağazanıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca genç ve dinamik dijital pazarlama ekibimizin sunduğu satış stratejilerinden de yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.