Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmanız İçin Sebepler Nelerdir?

Home ofis şahıs şirketi evden çalışmak isteyen kişilerin yasal olarak oluşturması gereken ve alacağı ödemeleri faturalandırabildiği sistemdir. Herhangi bir ofise, depoya veya mağaza gibi alanlara ihtiyacı olmayan kişiler işlerini evden yürütebilmektedir. Nasıl ki fiziki mağazalarda vergi yükümlülüğü varsa internet üzerinden yapılan ticari işlerde de vergi yükümlülüğü vardır. Bu sebeple home ofis şahıs şirketi kurulduğunda fatura kesme, beyanname verme ve mali müşavir ile çalışma sağlanabilmektedir. Şahıs şirketi kuran kişiler artık vergi dairesine kayıtlı ve vergi mükellefi kişiler olmuştur.  Home ofis şahıs şirketi kurarak yasal yollardan satışlarını yürütebilmektedirler. Evden çalışma sisteminde en çok e-ticaret, yazılım, danışmanlık, emlakçılık ve organizasyon hizmetleri gibi sektörler tercih edilmektedir. Ayrıca ev hanımlarının ürettiği el yapımı ürünlerin satışı da şahıs şirketi kurularak pazarlanabilmektedir.

İlgili İçerik: Şahıs Şirketi Nedir, Nasıl Kurulur, Ne Kadara Mal Olur?

Neden Şahıs Şirketi Kurmalısınız?

Evden satış yapmak ve müşterilerinize fatura kesebilmek istiyorsanız sizin için en avantajlı adım şahıs şirketi kurmaktır. Şahıs şirketlerini tek kişi kurmaya gerek yoktur, daha fazla kişi olarak da kurulabilir. Ufak ölçekli olarak kurulan şahıs şirketleri kolay kurulabilir olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Masraflarının az olması sebebiyle, yeni bir işe başlamak isteyen ve pek fazla birikimi olmayan kişiler için de biçilmiş bir kaftandır. Özellikle home ofis şahıs şirketi kurarak stopaj masrafından da kurtulabilirsiniz.

Şahıs Şirketi Kurmak İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir?

 • Mali Müşavir vekaleti
 • Tapu fotokopisi ya da kira kontratı
 • Nüfus cüzdan sureti
 • Vesikalık fotoğraf
 • İmza beyannamesi
 • İkametgah
 • Araç alış senedi ve ruhsat (varsa)

Şahıs şirketi kurmak oldukça hızlı bir şekilde ilerlemektedir. En fazla iki gün içinde götürdüğünüz evraklar sonucunda şirketiniz açılmaktadır. Şahıs şirketi için çalışacağınız yerin adresinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu adres dükkan, ofis, ev veya sanal ofis olmalıdır. Çalışılacak yerin adresini gösteren kira sözleşmesi veya tapunun fotokopisi kullanılarak mali müşavir danışmanlığı alınmalıdır. Mali müşavir ile de evraklar hazırlanarak sözleşme imzalanmaktadır.

Şahıs Şirketi Kurma Maliyeti Ne Kadar?

    Şahıs şirketi kurarken ödemeniz gereken ücretler;

 1. İmza Beyannamesi : Noterden alınması gereken beyanname ortalama 100₺'dir.
 2. Damga Vergisi :  Vergi dairesinden alınan damga vergisi 50₺'dir.
 3. Mali müşavir işyeri açılış bedeli 500-700₺ arasıdır.
 4. Yazarkasaya ihtiyacı olan firmalar 1000-15000₺ arasında satın alabilmektedir.
 5. Şahıs şirketiniz için ihtiyacınız olan kaşeyi ise 20₺'ye alabilirsiniz.

    Yani ortalama şahıs şirketinizin maliyeti 700₺ civarlarında olacaktır.

Şahıs Şirketi Kurmanın Avantajları Nelerdir?

 1. Home ofis şahıs şirketi kurulduğunda fiziki mağazalara göre daha düşük mali müşavir veya muhasebeci ücreti ödenmektedir.
 2. Defter tasdik ücretleri de daha düşüktür.
 3. Fiziki mağazalarda pek çok çalışan olduğu için daha çok sorunlar yaşanmaktadır ama home ofis sisteminde tüm yetki ve sorumluluk bir kişidedir.
 4. En fazla iki gün içinde faaliyete geçmesi de oldukça avantajlıdır, böylece işlerinize hızlıca başlayabilirsiniz.
 5. Şahıs şirketini açmak ne kadar kolaysa kapatmak da o kadar kolaydır ve işlemler bir gün içinde tamamlanır.
 6. Gelire göre kademeli olarak vergilendirme yapıldığı için maddi olarak sizi zorlamaz.
 7. Diğer şirket türlerine göre de maliyeti oldukça düşüktür.

Home Ofis Çalışma Özgürlüğüne Sahip Olun

Korona virüs pandemisi ile birlikte pek çok şirket çalışma şeklini evden çalışma düzenine geçirmiştir. Evden çalışarak para kazanmanın avantajlarını tadan insanlar, kendi kendilerinin patronu olabilecekleri, kendilerine ait iş kollarını araştırmaya başlayarak hızla eticaret sektörüne giriş yapmak için çalışmaktadır. Home ofice olarak evden çalışma avantajları oldukça fazladır. İnsanlar kendi istedikleri meslekleri istedikleri şekilde icra edebilmektedir. Zamandan ve mekandan bağımsız olarak daha fazla başarı odaklı çalışabilmektedir. Home ofice çalışan kişiler isterlerse dünyanın öbür ucuna gezmeye giderek çalışmalarını istedikleri yerlerden devam ettirebilmektedir. Herhangi bir depo ücreti ödemelerine, kira vb. ekstra ücretler ödemelerine gerek kalmamaktadır. İs yeri için harcanan zaman home ofice çalışmalarda tamamıyla işe odaklanarak geçirilmektedir. Masrafların çok fazla düştüğü evden çalışma yöntemi ile siz de hayal ettiğiniz işleri evinizden yürütebilirsiniz.

Eticaret İle Şirketinizi Büyütün

Evden satış yapmak, home ofis çalışmak isteyen kişiler şahıs şirketi kurduktan sonra ikinci aşama olarak web sitesi açmaktadır. Oluşturulan web sitesinin hızı, kalitesi ve tasarımları yapılan satışları etkileyen en büyük etkenlerdendir. Pek çok internet kullanıcısı hemen yüklenmeyen, hata veren ve karışık web sitelerinden hızla çıkmaktadır. Ürünleriniz veya hizmetleriniz potansiyel müşterilerinize düzgün bir şekilde ulaşsın istiyorsanız mutlaka güvenilir bir yazılım şirketi ile çalışmalısınız. Düzgün çalışan ve kaliteli bir web sitesi ve doğru çalışmalar ile sitenizi hızla arama motorlarında en yüksek sıralara çıkarabilir, müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.  Siz de kaliteli bir alt yapıya sahip olarak müşterilerinize güvenilir bir alışveriş sağlamak istiyorsanız EticaretYap'ın e-ticaret paketlerine göz atabilirsiniz. Her bütçeye uygun paketler sayesinde hızlıca oluşturulan web sitenizden satışlarınıza başlayabilir, evden çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Sanal mağazanızı oluşturduktan sonra çeşitli dijital pazarlama adımları ile ürünlerinizi daha hızlı pazarlayabilirsiniz. Firmamızda bulunan dijital pazarlama uzmanlarının stratejilerinden yararlanmak istiyorsanız ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.