İnternetten Bebek Giyim Ürünleri Satışı Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

İnternetten bebek giyim ürünleri satışı yapmak isteyen girişimcilerin sektörle ilgili bilmesi gereken tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Eticaret sektöründe faaliyet gösterecek her girişimcinin ürünler ve rekabet ortamı hakkında bazı analizler ve araştırmalar yapması gerekmektedir.

İnternetten Bebek Giyim Ürünleri Satışı Nasıl Yapılır?

 

1) Vergi Muafiyeti Sayesinde Satışlarınızı Kolayca Yapabilirsiniz

İnternetten satış yapmak için müşterilerin yasal olarak faturalandırılması için Şahıs, Limited ya da Anonim şirket açma zorunluluğu bulunmakta. Ancak yeni alınan bir kararla bazı kriterlere uyan e-ticaret girişimcileri vergiden muaf tutuluyor. Vergi muafiyetinden iş yeri olmayan, sanayi tipi seri üretim yapan alet ve makine kullanmayan ve evden ürün imal eden girişimciler faydalanabiliyor.

2) Kaliteli Bir E-Ticaret Altyapısına Sahip Olmalısınız

İnternetten bebek giyim ürünleri satışı yapmak için kaliteli bir e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Sahip olmanız gereken internet altyapısı sağlam ve güvenilir olmalıdır. Hiçbir altyapısal bilgiye sahip olmadan bu girişime atıldığınız için altyapısal bilgiler ve sektörle ilgili detaylara hakım olmamanız normaldir. Bu aşamada sizler için e-ticaret platformları geliştiren yazılım firmalarından yardım alabilirsiniz. EticaretYap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdiği e-ticaret paketlerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz. Hazır e-ticaret paketlerini tercih ederseniz hiçbir altyapısal işle uğraşmanıza gerek kalmadan sadece sitenize ürünleri yüklemekle uğraşırsınız.

3) İnternetten Bebek Giyim Ürünleri Satışı Yaparken Ürün Çeşitliliğine Dikkat Etmelisiniz

İlk aşamada belirlediğiniz niş kategorideki ürünlerle işe başlamış olsanız da zaman içerisinde marka bilinirliğiniz arttıkça ürünlerinizi ve kategorilerinizi çeşitlendirmeniz gerekiyor. Ne kadar fazla farklı kategori açarsanız o kadar yeni hedef kitleye ulaşma şansınız artacaktır.

4) Kargo Çözümlerinden Faydalanmalısınız

İnternetten bebek giyim ürünleri satışı yaparken ürünlerin teslimat süreci büyük rol oynamaktadır. Ne kadar hızlı ve tutarlı bir kargo süreci deneyimini müşterilere sağlarsanız o kadar memnuniyet ve etkileşim kazanırsınız. Lojistik süreci beraberinde bazı sıkıntıları da getirmektedir. Bunlara başlıca; kargo iade, ürün iptali ve geç teslimat sayılabilir. Ayrıca kargo süreciyle ilgili bütün işlemleri el ile sisteme gireceğiniz için bu işleri idame ettirecek çalışanlara ihtiyacınız vardır. E-ticaret platformunuz için en uygun olan paketi aldıktan sonra paket içerisinde bulunan kargo entegrasyonu sayesinde manuel olarak yapmanız gereken tüm işlerden kurtulursunuz. Sistem otomatik olarak bu işlerle saniyeler içerisinde ilgilenir ve işleriniz büyük ölçüde kolaylaşmış olur.

5) Sosyal Mecralardaki Görünürlüğünüzü Arttırmalısınız

İnternetten bebek giyim ürünleri satışı yapma hayalinizde yüzlerce hatta binlerce kişiye ulaşmak olabilir. Bu hedef yalnızca bir e-ticaret sitesine sahip olmakla gerçekleşmeyebilir. Marka isminizi duyurmak ve rakipler arasından hızlıca sıyrılmak için sosyal medya ve reklam çalışmaları yapmalısınız. Öncelikle geniş bir kitle tarafından kullanılan Instagram, Facebook, gibi mecralardan işletme hesabı (Facebook Business, Instagram Business) açarak ürünlerinizi düzenli olarak bu mecralarda paylaşmanız hedef kitlenizi ve etkileşimlerinizi arttırmanızı hızlandıracaktır. Bu mecralar üzerinden ve Google arama motorundan düzenli aralıklarla alacağınız reklamlar da marka bilinirlik çalışmalarınıza ve satış hedeflerinize katkı sağlayacaktır.

6) Ürünlerin Yanında Hediyeler Gönderebilirsiniz

Müşteri memnuniyetini sağlamak ve son kullanma tarihleri yaklaşan ürünlerinizin stoklarını eritmek için sattığınız ürünlerin yanına ek hediyeler koyabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizi mutlu ederek onlardan olumlu yorumlar puanlar ve sadakat kazanabilirsiniz.

5) Web Sitenizde Bebekler Hakkında Bir Blog Açabilirsiniz

E-ticaret sitenizde blog kısmı açarak burada güncel olarak bebekler hakkında özel bilgiler verebilirsiniz. Sitenize girenlerin ilgisini çekecek içeriklerinizi sosyal mecralardan da duyurarak web site trafiğinizi arttırabilirsiniz.

İlgili İçerik: İnternetten Kişisel Bakım Ürünleri Satmak İçin Bilmeniz Gerekenler? (2022)

Bebek Giyim Ürünleri Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnsanlar bebeklerine alacakları her ürünü ince eleyip sık dokuyarak, onların sağlıklarına zarar vermeyecek şekilde seçerek alışveriş yapmaktadır. Bu sebeple bebek giyimi ile ilgili satış yapacaksanız mutlaka dikkat etmeniz gereken konular vardır. Müşterilerin kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşamasını, bebekleri için en güvenilir giyim mağazasını bulmalarını ve tekrar tekrar sizin eticaret sitenizden alışveriş yapmasını istiyorsanız bunu sağlamak çok da zor değil, sadece biraz çalışma ve emek gerektiriyor. Peki potansiyel müşterilerinizi e-ticaret sitenize nasıl çekebilirsiniz veya sizden alışveriş yapmış olan müşterilerinizi nasıl memnun edebilirsiniz? Gelin bu konulara değinelim.

Ürün Kalitenizi Yüksek Tutun

Aileler için bebekleri ile ilgili en önemli konu onların sağlıklarıdır. Bu sebeple bebeklerinin cildine zarar verebilecek hiçbir ürünü satmamalısınız. Kumaşlarınızın kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bazı giyim ürünlerinin de kullanım süreleri olmaktadır, bunlara da dikkat etmelisiniz. Özellikle doğal ve yumuşacık giyim ürünleri bebek sahipleri tarafından en çok tercih edilen türlerdendir. Kaliteli kumaşlardan üretilmiş bebek giyim ürünlerini satarsanız sitenizden alışveriş yapmış olan kişiler ürünlerden memnun kalacakları için hem kendileri sizden alışveriş yapmaya devam edecek hem de etraflarındaki kişilere sizi önereceklerdir.

Ürün İçeriklerini Ayrıntılı Açıklayın

Bebekler çok hızlı bir şekilde büyüdükleri için onların bu hızlı gelişimine giysilerle de ayak uydurulması gerekmektedir. Bu sebeple aileler onların her büyüdüğü dönemde farklı faklı pek çok giysiye ihtiyaç duymaktadır. Bir e ticaret sitesi olarak öncelikle hızla büyüyen bu bebeklere yeterli giysi envanterini sunmalısınız. Ayrıca tüm giysilerin kaç yaş aralığında olduğu, kaç derecede yıkanması gerektiği ve kumaş türü ile ilgili açıklamaları mutlaka ayrıntılı bir şekilde yazmalısınız. Bunun sebebi aileleri güzel bir şekilde ürünlere karşı bilgilendirerek işlerini kolaylaştırmanız ve tekrar firmanızı kullanmak istemelerini sağlamanız.

Ürünlerle İlgili Soru İşaretlerini İnsanların Akıllarından Silin

İnsanlar internetten alışveriş yaparken ürünlerle ilgili net bilgilere sahip olmak ve sorularının yanıtlarını kolay bir şekilde almak isterler. Kendinizi göz önünde tutarak düşündüğünüzde de böyle olduğunu fark edebilirsiniz. Ürüne girdiğinizde ürünle ilgili merak ettiğiniz konularla ilgili bilgi sahibi olabiliyorsanız ürünü alma ihtimaliniz artmaktadır. Bu sebeple web sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda ürünlerinizle ilgili ayrıntılı bilgiler vermeli ve kaliteli görseller kullanmalısınız.