N11 E-Ticaret Entegrasyonu Nedir, Avantajları Nelerdir?

Online satış sitelerini büyük kitlelere duyurmak isteyenler N11 e-ticaret entegrasyonu hizmeti alarak etkileşimlerini arttırabilirler. KOBİ'ler için fırsatlar dünyasının kapısını aralayan N11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerleri ülkemizdeki e-ticaret hacminin büyük bir kısmını karşılamaktadır. N11 2013 yılında pazara hızlı bir giriş yaparak, güçlü pazaryeri ortamını yakalayıp çoğu firmayı geride bırakmayı başarmıştır. Her ay yaklaşık 80 milyon civarında ziyaretçi ile ülkemizin en önde gelen online alışveriş siteleri arasında yerini almıştır. N11'in güçlü pazarındaki fırsatlardan faydalanmak isteyen elektronik ticaret siteleri N11 entegrasyonunu sağlayarak kendi ürünlerini ya da sattıkları markalara ait olan ürünleri bu kanal üzerinden potansiyel müşterilerine kolaylıkla ulaştırabilmektedirler.

Eticaret siteleri N11 pazaryeri entegrasyonu ile sanal mağazalarındaki ürünleri N11'de listeleyerek daha fazla kullanıcıyla buluşmaktadır. Ürünlerin görselleri, fiyatları ve açıklamaları entegrasyon sayesinde otomatik olarak pazaryerlerinde görüntülenmektedir. Tek bir panel üzerinden siparişler takip edilerek kargo bilgileri yine tek panelden sisteme girilmektedir. Pazaryeri entegrasyonları ile birlikte kargo entegrasyonları da kullanılarak, alınan siparişlerin gönderim süreçleri de hızlanmaktadır. Ürünlerin fiyatlandırılması N11 üzerinden yapılabilirken, ürünler ile ilgili değiştirilmek istenen tüm bilgiler kolaylıkla panelden yapılabilmektedir. Ayrıca N11 gibi pazaryerlerinde müşteriler mağazaları puanlayarak yorumlayabildikleri için müşterilerle iletişim halinde kalmak önemlidir. Şöyle ki bir müşteri negatif yorum yaptığında, müşterilerin deneyimlerini iyileştirmek için çaba gösterilmelidir. Böylece N11'de mağaza puanınız artarak daha fazla müşteriye satış yapabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonları Nedir?

Sanal pazaryerleri, pek çok firmanın bir arada satış yapabildikleri web siteleridir. E-ticaret yapmak isteyen kişiler sanal mağazalarını oluşturduktan sonra daha fazla kullanıcı ile buluşarak marka bilinirliklerini artırmak için pazaryerlerini tercih etmektedir. Yazılım firmalarının müşterilerine sundukları pazaryeri entegrasyonları ile firma sahipleri herhangi bir şeyle uğraşmadan direkt istedikleri pazaryerinde satış yapmaya başlayabilmektedir. Pazaryeri entegrasyonlarıyla az maliyet ile fazla satış yapılabilmektedir. İşlerin daha hızlı ilerlemesini sağlayan entegrasyon sistemleri ile kargo takibi, ürün kontrolü ve ödeme yöntemlerinden yararlanılabilmektedir.

Pazaryeri Entegrasyonu İçin Doğru Yazılım Firmasının Önemi

Kendi sanal mağazasında satış yapan kişiler, pazaryerlerinde de satış yapmaya başladıktan sonra eğer bir entegrasyona sahip değillerse bir çok işle uğraşmak durumunda kalmaktadır. Pek çok pazaryerinde aynı anda satış yaparken siparişlerin karışmaya başlayarak, ürün takibi zorlaşabilmektedir. Özellikle firma sahipleri için önemli olması gereken konular ürün kaliteleri, tedarik ve stok durumları, müşteri ilişkileri gibi başlıklar olmalıdır. Pazaryeri entegrasyonları kullanmayan firmalar tüm işlemleri manuel bir şekilde kendileri yapmaya çalıştıkları için bir noktada tökezlemektedir. Tüm bu işlerle uğraşmadan firmanızı daha da ileriye taşımak için iyi bir yazılım firması ile çalışarak pazaryeri entegrasyonlarından yararlanmalısınız.

Doğru yazılım firması ile çalışarak entegrasyonlardan yararlanmak işlerin ilerleyişi açısından oldukça önemlidir. Rakiplerinin önüne geçerek daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen firmalar için, karışık altyapıya sahip yazılımlar kullanmak vakitlerini kaybetmelerine sebep olmaktadır. Kullanımı kolay paneller işlerin daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Ayrıca yaşanabilecek herhangi bir sorunda yazılım firması ile iletişim kurabiliyor olmak ve yazılım ekibinin sorunları hızla, çözüm odaklı olarak çalışması da oldukça önemlidir. Yazılımsal olarak altyapıda devamlı olarak sorunlar yaşamanız satışlarınızı doğrudan etkilemektedir. Düzgün çalışmayan bir site, devamlı eror veren sayfalar veya karışık paneller işlerinizi zorlaştırarak müşteri kaybetmenize sebep olabilmektedir. İnternetten yapılan satışlarda rekabetin çok fazla olduğu düşünülürse hiçbir üreticinin bu gibi sorunlar yaşamak istemeyeceğini anlayabiliriz. Kaliteli bir yazılım firması ile çalışmak hem sizin işlerinizi kolaylaştıracağı gibi hem de müşterilerinize daha iyi bir hizmet sunabilmenizi sağlar.

EticaretYap İle Kaliteli Altyapıya Sahip Olun!

EticaretYap firması iş yükünüzü azaltacak, müşterilerinizle daha verimli iletişim kurmanızı sağlayacak vakti size yaratarak en iyi pazaryeri entegrasyonlarını siz değerli kullanıcılarına sunmaktadır. Profesyonel ekibimizin geliştirdiği yazılımlar ile hiçbir zorluk yaşamadan ürünlerinizi rahatlıkla pazarlamaya başlayabilirsiniz. Tüm kullanıcılarımız için özel olarak ürettiğimiz paneller herkesin kullanımına uygun olarak, kolay ve açık bir tasarım tercih etmekteyiz. Ürettiğimiz hazır e-ticaret paketleri ile hayal ettiğiniz web sitesine hızlıca sahip olabilirsiniz. Küçük ve büyük işletmeler için ayrı olarak tercih edilebilecek eticaret paketleri internetten satış yapmaya başlamak isteyen herkese hitap edebilmektedir. E-ticaret paketlerimizin içinde bulunan tüm kargo ve pazaryeri entegrasyonlarından yararlanabilirsiniz. Sadece N11 değil Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, Aliexpress gibi tüm pazaryerlerine sitenizi entegre etmeniz EticaretYap ile artık çok kolay. Daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

N11 E-Ticaret Entegrasyonunun Avantajları

 • Geniş satış kanalı sayesinde e-ticaret siteleri için en güçlü araçlardan biri olma özelliğini taşımaktadır.
 • Büyümeye hazırlanan e-ticaret siteleri için vazgeçilmez bir kanaldır çünkü akışın yoğun olduğu bu kanalda markalarını duyurmak ve ürünlerinin satışını gerçekleştirmek onlar için doğru bir adım olacaktır.
 • Tek panelde tüm sipariş ve faturalama işlemlerini yönetebilirsiniz.
 • Yaptığınız güncellemeler ve stok durumları eş zamanlı yenilenir.
 • Hızlı ve kolay hizmet sayesinde zamandan kazanırsınız.
 • Ürünlerin satış oranları panelde görülebildiği için hangi ürüne daha fazla yatırım yapacağınızı net bir şekilde görebilirsiniz.
 • Farklı ödeme araçları kullanılabildiği için müşterilerin ödeme kısmında sayfadan ayrılma oranı daha düşüktür.
 • Sunulan altyapılar ile firmaların sorunsuz bir şekilde satış yapması sağlanmaktadır.
 • Kullanıcı yorumları sayesinde ürünlerinizde herhangi bir sorun yoksa pek çok müşteri olumlu yorumlar ile daha fazla müşteri kazanmanızı sağlamaktadır.
 • Sadece yorumlar değil firmalara verilen puanlar da müşterilerin alışverişlerini etkileyerek daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar.
 • Yaptığınız kampanya ve indirimler ana sayfada görüntülenerek gün içinde kampanyalarınıza yüz binlerce insanın ulaşması sağlanır.
 • Tüm işlemler otomatik olarak ilerlediği ve takip edildiği için satılan veya iade edilen ürünlerin takibine gerek kalmamaktadır.
 •  Fatura bilgileri yine tek bir e-arşiv üzerinde toplanmaktadır.

Pazaryeri Entegrasyonları İle Rakiplerinizi Analiz Edin

Ticaret yaparken rakiplerin analiz edilmesi oldukça önemlidir. Fiziki mağazalarda bu her ne kadar zor olsa da eticarette rakip analizi daha kolay bir hale gelmiştir. Bunun sebebi internet üzerinden tüm firmaların sıralanarak arama motorlarında bulunabilmesidir. Örneğin internetten spor ayakkabısı satmaya başladığınızı düşünelim arama motorunda spor ayakkabısı yazdığınızda çıkan tüm firmalar sizin rakibiniz olacaktır. Pazaryerlerinde satış yaparken de sektördeki diğer firmaların takip edilmesi gerekmektedir. Rakiplerin sattığı ürünler, ürün fotoğrafları, fiyatlar, indirimler ve kampanyalar takip edilerek, başarılı olan rakipler örnek alınabileceği gibi rakiplerin zayıf yönleri belirlenerek kendi firmamızda o yönde geliştirmeler yapabiliriz.