E-Arşiv Nedir ?

 

 

E-Arşiv modülü, işletmenize ait  tüm fiziksel fatura işlemlerinizin dijital ortama aktarıldıktan sonra ikinci nüshasının elektronik ortamda korunmasını sağlar. Böylece faturalarınıza 10 yıl sonra bile ulaşabilme imkanı sağlar.

Eticaretyap firması olarak işletmenize en uygun e-ticaret paketlerine sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz gibi UyumSoft satış ortaklığımız sayesinde ekstra e-arşiv modülü ücreti ödemeden ücretsiz olarak modülümüze sahip olabilirsiniz. 

 
 
 
e-arşiv


Zaman Mekan Farketmeksizin Anında Erişim

earşiv

 

 

Faturalarınız kesildikten sonra ikinci nüshaları 10 yıl boyunca arşivde güvenle saklanır. Böylece olası yırtılma, kaybolma ve gereksiz karışıklıkların önüne geçilmiş olunur.

 Dilediğiniz zaman ve mekandan faturalarınızı tarihlerine göre filtreleyerek  erişebilirsiniz. 


Neden E-Arşive Geçmelisiniz ?


 

 

 

E-Fatura sistemine dahil olan ya da olmayan işletmelere ve şahıslara e-fatura düzenlemelerinde faturanın ikinci nüshasının elektronik olarak korunmasını ve ibrazını sağlar. 

 
e-arşiv
e-arşiv

 

 

 

 

E-Arşiv hizmeti alan işletmeler ve şahıslar iş süreçlerinde hız ve verimlilik elde ederler.

Kağıt fatura basımı, hazırlanması, kargoya verilmesi ve arşivlenmesi gibi işlemlerden kaynaklanan iş yükü ve maliyetler de ortadan kalkar.Satış Ortaklığı Sayesinde Ücretsiz Hizmet

 

 

 

 

Eticaretyap & UyumSoft satış ortaklığımız ile e-ticaret paketlerimizden birini tercih ettiğiniz takdirde e-fatura ve e-arşiv modüllerine ücretsiz sahip olabilirsiniz.

e-arşiv satış ortaklığı

Özel Entegratörlük Hizmet Tarifesi

e-arşiv e-fatura fiyatlandırma
  • Fatura adetleri üst limit olarak belirlenmiş olup limitlerin aşılması halinde ilave birim fiyat ile tutarlandırma yapılır.
  • Fiyatlara KDV dahil değildir.
  • Fiyatlar 1 yıllık sözleşme için geçerlidir.
  • Fiyat listemiz 31.12.2020 tarihine kadar geçerlidir.
  • Fiyatlara saklama ücreti dahildir.
  • Tahsilatlar kurumsal kredi kartları veya otomatik ödeme yöntemi ile kabul edilmektedir.
  • Faturalandırma aylık periyodlarda yapılmaktadır.

E-Arşiv Hakkında Merak Edilenler

E-arşiv modülü ile faturalarınız 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak güvenli bir şekilde elektronik ortamda düzenlenir ve ikinci nüshalar elektronik ortamda muhafaza edilerek gerektiğinde ibraz edilir.

Alıcı işletme eğer e-fatura mükellefi ise e-fatura kesilir.Eğer değil ise e-arşiv fatura kesilir. 

E-Arşiv mükellefiyseniz, e-fatura mükellefi olmayan müşterinize e-arşiv fatura göndermeniz gerekir. Eğer e-arşiv de kullanmıyorsanız kağıt fatura düzenlemeniz gerekir.

Online mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükelleflerin yasa gereği e-Arşiv uygulamasına geçmesi gerekiyor. 

E-Fatura ve e-Arşiv faturalarının çıktı alınarak saklanma zorunluluğu yoktur. Mükellefler oluşturdukları e-arşiv faturalarını yanıtlarıyla beraber mevzuatta belirtilen süreler dahilinde muhafaza ederek istenildiği zaman ibraz etmekle yükümlülerdir. Muhafaza edilen e-arşiv faturaları 10 yıl boyunca saklanır.