Podcast Yayınları İle Eticaret Sitelerinin Bilinirliğini Artırmak

Podcast yayınları ile eticaret sitelerinin bilinirliğini artırmak son zamanlarda popülerleşmiş ve pozitif geri dönüşler alınmasını sağlamış yöntemlerdendir.​ Çeşitli röportaj formatlarıyla potansiyel müşterilerin dikkati çekilebilmektedir. Oluşturulan podcastlere farklı konuklar alınarak daha fazla kitleye hitap edilmesi sağlanabilmektedir. Alınan konuklar girişimciler, uzmanlar veya popüler kişiler olarak seçilebilmektedir. Belirli periyodlarla aylık veya haftalık olarak düzenlenen podcastler marka bilinirliği artırmanın yollarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Podcastlerin tercih edilmesinin en büyük sebebi kullanıcılara her an kolayca ulaşabiliyor olmaktır. Şöyle ki kullanıcılar istedikleri her an kaydettiğiniz podcastlere ulaşabilmektedir.

Podcast Yayınlarının E-ticaret Sitelerine Faydaları

Podcast yayın yaparken bilmeniz gereken en önemli konulardan biri e-ticaret sitenize fayda sağlayabilecek konular seçmektir. Konuları özgün bir şekilde seçmeli aynı zamanda müşterilerinizin ilgisini çekebilecek şekilde e-ticaret sitenizle bağlantı kurmalısınız. Ayrıca dönem dönem daha farklı konular da işleyerek hedef kitlenizi büyütebilirsiniz. Yayınlar sırasında dinleyicilere marka bilinirliği artırma konusunda çaba gösterdiğinizi fark ettirebilirseniz ve samimi olursanız onlar da size daha fazla dinleyici sağlayabilmektedir. Podcastler internete bağlıyken indirildikten sonra Wifi veya mobil veri kullanmadan da dinlenebildiği için avantajlı bir yöntemdir.

  • Son zamanlarda popülerlik kazanmış yöntemlerdendir ve ulaşmak kolaydır

Radyo yayınlarının yanı sıra indirilebilir ve kaydedilebilir yayınlar oldukları için pek çok kullanıcıya hitap etmektedir. İndirilen yayınlar evde, işte, sporda her yerde sizin yayınlarınızı dinleyebilir. Ayrıca metro gibi alanlarda mobil verilerin kullanılamadığı bölgelerde sıklıkla tercih edilmektedir.

  • Samimi yayınlar sonucu hem kalıcı dinleyiciler hem de müşteriler elde edilebilir

Podcast dinleyicileri genellikle beğendikleri ve takip ettikleri yayıncıların paylaşımlarını kaçırmamaya çalışmaktadır. Hatta dinleyiciler takip ettikleri yayıncıların, yayınlarının %88'ini kaçırmamaktadır. Bu şekilde dinleyici kitlenizi markanıza karşı detaylı bir şekilde bilgilendirme fırsatı bulabilirsiniz. Genellikle podcastlerde samimi bir dil kullanmak takipçilerle yayıncı arasında bir bağ kurmakta ve bu sadece sizin önereceğiniz ürünleri veya reklamları dikkate almalarını sağlamaktadır.

İlgili Yazı : Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır? Güncel Yöntemler İle

  • Yayınlar sonrasında eticaret sitenizin trafiği artar

Sosyal medya hesaplarıyla da desteklediğiniz eticaret siteniz podcast yayınlarıyla da daha fazla popülerlik kazanabilir. Bu sayede eticaret sitenizin trafiği artabilir ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Ayrıca sattığınız ürüne bağlı olarak etiketler ve hastagler kullanmak daha fazla dinleyiciye ulaşmanıza da imkan sağlayacaktır.

  •  Satışların artmasına önemli katkılar sağlamaktadır

Podcast yayınları ile eticaret sitelerinde kaliteli ve organik trafik oluşturmak satışların artmasına her zaman katkı sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre podcast yayınlarında reklam dinleyenlerin %61'i önerilen ürünleri satın almaktadır.

Podcastler aslında bakıldığında sesli bloglar olarak da değerlendirilebilmektedir. Podcastlere olan ilgi her yıl %10 ila 20 arasında artmaktadır. Her yıl artan bu ilgi reklam kanallarının bu alana da taşınmasına sebep olmuştur. Kaydedilen yayınlar ile müşterilerle iletişim halinde kalınarak marka bilinirliği artırılmaktadır. Ayrıca eticaret sitelerine yine podcastler üzerinden yönlendirme yapılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu yönlendirdiğiniz eticaret sitesinin kaliteli olmasıdır. İnsanlar yayıncılara güvenerek yönlendikleri sitelerin kötü çıkması sonucunda yayıncıya olan güvenlerini kaybedebilmektedir. Hiçbir yayıncı dinleyicilerini kaybetmek istemez. Bu sebeple yönlendirilen eticaret sitelerinin altyapılarının ve tasarımlarının düzgün olmasına dikkat edilmelidir.

Eticaretyap firması olarak dinleyicilerinizi rahatlıkla yönlendirebileceğiniz kaliteli eticaret siteleri üretmekteyiz. Genç ve başarılı yazılım ekibimizin oluşturduğu en iyi hazır eticaret paketleri ile ihtiyacınıza uygun siteye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca ekibimizde bulunan dijital pazarlama uzmanlarının stratejilerinden yararlanarak satışlarınızı daha fazla artırabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.