Reklam Kampanyaları Oluşturma Süreci | Eticaretyap

Reklam Kampanyaları Oluşturulması

Çok tedarikçili çevrimiçi pazarların temel amacı, müşterileri ilgili tedarikçilerle eşleştirmektir. Ayrıca, ücretli reklamcılık, e-ticaret platformları için ana gelir kaynağıdır. Reklamcılık, küresel ve yerel pazarlardaki en kârlı hizmetlerden biri haline gelmiştir. Çok satıcılı pazarlarda, platformdaki satıcılara rekabet avantajı sağlayan araçlar, gelir kaynağı olarak reklam vermek için kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Dijital Reklamlar İle Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

Pazaryerlerinde Reklam Araçları

Satıcıların hedefleri ve ticari bağlamları, pazarlarında uzun vadeli ve kısa vadeli araçlarla reklam stratejilerini doğru bir şekilde oluşturmak için önemlidir. Reklam sağlayıcılarının ürün ve hizmet kategorileri, en iyi reklamcılık araçlarının temel kümesini tanımlar. Satıcıların hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak araçlar marka görünürlüğünü ve satışlarını artırır. Ayrıca yeni müşterilere ulaşmak için bir adımdır.

Pazar Yeri Araçlarının Ana Avantajları: *Yeni müşteri: Reklam kampanyaları, satıcıların trafiklerini artırmasına ve çeşitli pazarlara bakmayan yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olur. Üçüncü taraf platformları ve iş dizinleri, alıcıların farklı pazarlardaki ürünleri karşılaştırmasına olanak sağlamak için kullanılabilir.

*Çapraz satış: Reklam kampanyası araçları, tedarikçi duyurularını farklı kanallarla otomatik olarak birleştirir. Çapraz satışları ve ortalama satışları artırmak için çeşitli afişler ve etiketler sunulur. En çok satanlar ve satışta olanlar; En yeni ve önerilen ürünler, benzer ürünler, en popüler ve son görüntülenenler gibi reklamcılık uygulamaları bu ürünlerin satışlarını arttırır.

*Blog: Tedarikçinin markasını ve ürünlerini bloglarda tanıtan ve çok tedarikçi pazarlarında görünürlüğü artırmaya yardımcı olan araçlar vardır. Bloglarda satıcıları ve ürünlerini tanıtmak, satıcıların dijital reklamcılık stratejilerinden biridir.

*Arama: Çevrimiçi pazarlarda başlık arama ağı reklam araçları da vardır. Bu işlevsellik müşterinin isteğine bağlıdır. Reklamı yapılan öğe, e-ticaret pazarı arama sonuçlarının üstünde görünür, alıcılar reklamı tıklar. Satıcılar için genel tıklama oranını, satışları ve reklam getirisini artırır.

Pazaryerlerinde Satıcıların Hedef Müşterileri Reklamların etkili bir şekilde hedeflenmesi, yalnızca çok satıcılı pazarlardaki her satıcı türü için doğru kitle segmentasyonu ile mümkündür.

Çevrimiçi pazarlar, satıcıların hedeflerine ve müşteri ihtiyaçlarına göre reklamlar tasarlar. Belirli pazarlar, satıcıların sosyal ağlarda paylaştığı bağlantılar sayesinde mağazayı ve ürün serisini tanıtmayı mümkün kılar. Sosyal medya desteği satıcı mağazalarına tıklama ve trafik üretir, daha geniş bir tüketici grubuna ulaşılabilir ve bu da dönüşüm oranlarını artırır.