Sanal Mağaza Açmak İsteyenlere Öneriler

Sanal mağaza açmak isteyen girişimcilerin internetten satış yapmakta başarılı olabilmeleri için tüm önerilere yazımızda yer vereceğiz. Günümüzde artık pek çok firmanın internetten satışları da bulunduğu için bu alanda küçük ölçekli firmaların kendilerini gösterebilmeleri biraz daha çabaya bağlıdır. İnternetten kolay alışverişin keyfine varan tüketiciler pek çok firma arasından kendileri için en avantajlı olan ürünleri seçmektedir. Rekabetin fazla olduğu bu sektörde rakiplerin önüne geçebilmek için atmanız gereken adımlara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Eticarette Nasıl Başarılı Olunur?

1. Planlı ve Düzenli Çalışın

Sanal mağazalar aynı fiziki mağazalar gibi emek ve çaba göstererek ayakta kalabilen alanlardır. Nasıl ki firmalar her sabah açılıp çalışanlar geliyorsa ve belli çalışmalar yapılıyorsa, sanal mağazada da düzenli olarak çalışmalar yapılmalıdır. Fiziki mağazalara gösterilen önem eticaret sayfalarına da verilmelidir. Eticaret sayfalarını Google'da yukarı sıralara taşıyabilmek için çeşitli SEO çalışmaları yapıldığı gibi sosyal medya hesaplarında paylaşımlar yapılmaktadır. İki durumda da düzenli paylaşım yapmak daha çok satış yapmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda stok kontrolü ve kargolama gibi işlemlerin de düzenli ve planlı çalışmadan başarılı bir şekilde yürütülmesi çok zordur. Tüm bu işlemler planlandığında işler daha kolay ve adım adım gerçekleşebilmektedir.

2. Hazır Eticaret Yazılımlarını Kullanın

Başarısızlığın en büyük sebeplerinden biri insanların profesyonel olmadıkları alanlarda çalışmayı denemeleridir. Eticaretle ilgili bir altyapısı olmayan kişilerin herhangi bir destek almadan bu alanda başarılı olması çok zordur. Sanal mağazanın ortaya çıkması için geliştirilen yazılımlar profesyonel kişiler tarafından oluşturulduğunda müşteriler e-ticaret sitelerinde kaliteli bir kullanıcı deneyimi yaşayabilmektedir. EticaretYap yazılım firması ihtiyacınız olan profesyonel desteği sizlere sunmaktadır ve hayal ettiğiniz web sitesine ulaşarak satışlara hızlıca başlamanızı sağlamaktadır.

Eticaret yapmak kolay gibi görünebilir ancak kullanıcı memnuniyetini sağlamak her şeyden önce gelir ve sonucunda başarıyı getirir. Bu nedenle kullanıcı deneyimini en iyi seviyelerde tutmanız satışlarınız ve etkileşiminizi artırmak için son derece önemlidir. Kullanıcılar sitenize girdiğinde açılış sayfanızın hızlıca yüklenmesi, sepete kolayca erişebilmeleri, sayfalar arasında gezinirken sitenin hızlı olması, web site tasarımının sade ve kullanışlı olması, görsellerin kaliteli ve uygun seçilmesi internetten satış yapmanızı doğrudan etkileyen unsurlardır. EticaretYap firmasının genç ve dinamik yazılım ekibi sayesinde en iyi eticaret yazılımına sahip olabilmeniz artık mümkün. Hazır eticaret paketlerine sitemizden ulaşarak ihtiyacınız olan en uygun fiyatlı eticaret paketlerini seçebilirsiniz. Dilerseniz 30 gün ücretsiz e ticaret paketi sürümümüzü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle hemen iletişime geçerek satışlarınızı artırın !

3. Sosyal Medya Hesapları Oluşturun

Eticaret sitesini kurduktan sonra potansiyel müşterilere ulaşabilmek için Facebook, Twitter, İnstagram ve Pinterest gibi uygulamaların kullanılması gerekmektedir. Pek çok firma eticaret sitelerinin tanıtımlarını yapmak ve daha çok müşteriye ulaşmak için bu yolu tercih etmektedir. Hatta bazı uygulamalardaki "shop" özelliği ile de satışlar bu alanlardan da yapılabilmektedir. Ayrıca kendi özel sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşımlar yaparak çevrenizdeki insanlara firmanızı daha fazla duyurabilirsiniz.

Online Satışa Geçerken Bilmeniz Gereken Üç Püf Nokta

4. Google Reklamlarını Kullanın

Google, dünyanın neredeyse her yerinde kullanılan bir arama ağıdır. Google'ın imkanlarından yararlanılarak dünyanın her yerine ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Adwords kullanarak ürünlerinizi arayan insanların size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Adwords'ün kendi reklam yöntemleri ile reklam bilmeseniz bile yönlendirmeler sayesinde reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Bu reklamlar ile sanal mağaza ziyaretçileriniz artacaktır.

5. Sanal Mağaza Görünümünüze Özen Gösterin

Online mağazanızın kullanıcı deneyimlerini olumlu etkilemesi gerekmektedir. Müşteri memnuniyetini düzenli içeriklerinizle, kaliteli ve her açıdan çekilmiş görsellerle donatmanız, ürün açıklamalarına eksiksiz yer vermeniz, kargo teslim süreçleriyle ilgili gerçekçi bilgiler vermeniz marka değerinizi arttıracaktır.

6. Özenli Ürün Paketlemesi

Ürün paketleme sürecini, ürüne hasar gelmeyecek titizlikte yapmalısınız. Teslim edilen ürünün hasarlı şekilde müşteriye ulaşması doğal olarak iadelerin başlamasına sebep olacaktır. Uzun vadede çok fazla satış iadesine yol açacak bu durum firmanızı zor duruma sokabilir. Bu nedenle paketleme sürecine özen gösterirseniz iade süreçlerinizi azaltabilirsiniz.

7. Yeni Ürünler Üretin

İnternetten satışlarda çok fazla rekabet olduğunu daha öncesinde belirtmiştik. Bu sebeple ürettiğiniz ürünlerin diğerlerinden bir farkı olması gerekmektedir. İnsanların sizi tercih etmesi için daha önceden üretilen bir şeyleri satacaksanız farklı bir şekilde sunarak da tüketicilerin dikkatini çekebilirsiniz. Yani potansiyel müşterilere rakiplerden farklı olarak sizi seçmeleri için bazı şeyler sunun.

8. Kampanyalar Düzenleyin

Hediye çekleri, kuponlar ve kampanyalar  müşterilerin dikkatini çeken ve onları alışverişe yönlendiren yöntemlerdendir. İnsanlar hediye çeklerini kullanmak için daha fazla alışveriş yapmaktadır. Bu gibi yöntemleri kullanarak daha fazla satış yapmayı sağlayabilirsiniz. Ayrıca kargo ücretlerini de maliyetin içine ekleyerek bedava kargo gönderimini tercih edebilirsiniz. İnsanların çoğu kargo ücreti ödemeyi sevmemektedir. Herhangi bir ürünü 100 liraya satıp kargo ücreti ödemelerini istemek yerine kargo ücretini maliyete ekleyerek 110 liraya daha kolay satabilirsiniz.

9. Sitenizi Blog İle Destekleyin

Sanal mağaza Google'da üst sıralarda olursa daha fazla satış yapacaktır. Bu da SEO çalışmalarıyla gerçekleşebilmektedir. Sitenizde bir blog açarak sattığınız ürünlerle bağlantılı ve ürünlere yönlendirici yazılar yazabilirsiniz. Kaliteli içeriklerinizi sosyal medyada paylaşarak yine bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Yazıların okunaklı ve merak uyandırıcı olmasına da dikkat etmelisiniz. Eticaret sitesinde blog açarak Google’da sitenizi ilk sıraya kadar taşıyabilirsiniz. Blog açmakla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için şu yazımıza göz atabilirsiniz: Eticaret Sitesinde Blog Açarak Google’da Sitenizi İlk Sayfaya Çıkarın