Sevgililer Günü E-Ticaret Satışlarını Artırmanın Yolları Nelerdir?

Sevgililer günü tüm dünyada çiftlerin sevgilerini birbirlerine göstermek için kutladıkları özel bir gündür. E-ticaret siteleri bu özel gün için iyi  hazırlanmalıdır.​ Çünkü ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi sevgililer günü için sanal mağazaları gezerek alışveriş yapmaktadırlar. E-ticaret sitesine sahip bir girişimciyseniz sevgililer gününde yapılacak olan alışveriş yoğunluğundan faydalanmak için neler yapabilirsiniz yazımızın devamında inceleyeceğiz.

İlgili İçerik: Sevgililer Günü İçin Kampanya Yönetimi Nasıl Yapılır?

E-ticaret Sitenizi Sevgililer Gününe Nasıl Hazırlarsınız?

 

1- Sevgililer Günü İçin Özel Sayfa Tasarımı Yapmalısınız

Sitenizi sevgililer günü satışlarına hazırlamanın en başında tasarım gelmektedir. Bu dönemde aşkı sembolize eden kırmızı, pembe, bordo gibi renkleri sitenizde yoğunlukta kullanmaktan çekinmeyin. Sitenizin ana sayfasını özel renklerle ve sevgililer gününe özel bannerlar ile süsleyerek ziyaretçilerin ürünlere olan ilgisini ve tıklanma ihtimalini arttırabilirsiniz. Ekstradan çeşitli indirim kodları kullanarak etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz.

2- Ürün Görsellerini Özelleştirmelisiniz

E-ticaret sitenizde hali hazırda sattığınız ürünleri sevgililer gününe özel yeniden tasarlarsanız bu ürünler potansiyel müşteriler tarafından satın almaya uygun görülecektir. Ürünlerin başına sevgililer gününe özel yazarak ya da ürünlerin arka planlarına, ambalajlarını çeşitli renkler ve kalplerle süsleyerek göze hitap ederken satın alınma ihtimallerini arttırabilirsiniz.

3-Sevgililer Günü İçin Özel Ürün Kampanyaları Yapmalısınız

Sevgililer gününe özel olarak hazırlanan indirim kuponları ve ek indirimler ziyaretçilerin en ilgisini çeken noktalardan biridir. Ürünlerin yanında sunulacak ek indirimler ve kuponlar hazırlayarak e ticaret sitenize eklemeniz faydalı olacaktır.

4- Bundle Paketler Hazırlamalısınız

Bundle paketler hazırlayarak “birden fazla ürünü birlikte satabilir ikincisi veya üçüncüsü hediye” şeklinde kampanyalar hazırlayabilirsiniz. Bundle paketler, yoğun olarak tercih edilmelerinin yanında firmanın son kullanma tarihlerinin yaklaşmasından kaynaklı stoklarını eritmelerine de yardımcı olur. Bundle paketlere örnek olarak, sattığınız tek bir parfümün yanına özel bir paketleme içerisinde krem ve sabun eklemeniz anında ilgiyi bu ürüne çekecektir.

5- Yoğunluğu Kaldırabilecek Bir E-Ticaret Altyapısına Sahip Olmalısınız

İnternetten satış yapmak için sahip olduğunuz e ticaret platformu ne kadar kaliteli? Sevgililer günü gibi özel indirim günlerinde oluşan ziyaretçi trafiğini kaldıracak durumda mı? Müşterilerinizin bilgilerini güvenli şekilde koruyacak güvenlik duvarına sahip mi? E ticaret sitenizi ziyaret edecek olan müşterilere en kaliteli ve hızlı satın alma deneyimini sunmanız önemlidir. Alışveriş esnasında ve ödeme adımı sırasında yaşanan yavaşlıklar müşterileri hızlı şekilde alışverişten caydırarak rakip sitelere yönelmelerine sebebiyet verebilir. Tüm bu saydıklarımızın yanında satın alma davranışını etkileyen birçok önemli detaydan dolayı e ticaret altyapınıza önem vermelisiniz. EticaretYap olarak alanlarında uzman yazılım ekibimizin özel teknolojilerle geliştirdiği eticaret paketleri ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri içerisinde barındırmaktadır. E-ticaret paketlerimiz tüm bütçelere ve sektörlere göre özel olarak hazırlanarak internetten satış deneyiminin en üst düzeye taşınmasını hedeflemektedir.

6- Google ve Sosyal Medya Reklamları Vermelisiniz

Ürünlerinizi ve kampanyalarınızı geniş hedef kitlelere duyurmak için yoğun kitleye sahip sosyal mecraların reklam faaliyetlerinden faydalanmalısınız. Öncelikle firmanıza ait sosyal medya hesaplarından sevgililer günü için özel içerikler hazırlayarak paylaşmalısınız. Etkileşim sağlanması ve web sitenize kullanıcıları yönlendirmek için çeşitli Instagram, Facebook reklamları verebilirsiniz. Bunun dışında kaliteli bir reklam çalışmasıyla arama motoru reklamı vererek Google üzerinden sevgililer günü ürünlerini arayanların karşısına direkt olarak çıkabilirsiniz.