E-Ticaret Yazılımı Nedir, Firmalar İçin Neden Önemlidir?

E-ticaret Yazılımı Nedir?

E-ticaret yazılımı internetten satış yapmak isteyen firmalara ihtiyaçları olan altyapı hizmetini genellikle paketler halinde sunmaktadır. Bu tür online satış platformları yazılım firmaları tarafından profesyonel şekilde hazırlanarak online satış sitesinde ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri kapsayan ücretli paketler halinde sunulmaktadır. Sektöre yeni giriş yapan girişimciler ücretli ya da ücretsiz eticaret yazılımlarını kullanmaktadırlar. Girişimciler "en ucuz eticaret paketleri, en uygun fiyatlı e ticaret paketleri" şeklinde aramalar yapmak yerine e-ticaret paketleri karşılaştırması yaparak markaları için en verimli hizmeti sunan e-ticaret yazılımlarını tercih etmelidirler. Yazımızın devamında e-ticaret yazılımlarının avantajları, ücretli ve ücretsiz e ticaret yazılımları, e ticaret paketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler gibi en merak edilen konulara yer vereceğiz.

e-ticaret-nasil-yapilir

Ücretli ve Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Nedir?

 

Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

E-ticaret sektörüne yeni giriş yapanların en çok tercih ettiği yazılımlar, ücretsiz eticaret yazılımlarıdır. Bu yazılımların tercih edilmesindeki en önemli sebep ücretsiz olmalarıdır. Ancak girişimcilere önerimiz; uzun planlamalar sonucunda markalarını tanıtacakları ve ürünlerini satacakları platformun altyapısı hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarıdır. Kolayca e-ticaret sistemine sahip olabileceğiniz ücretsiz yazılımlar, başta para ödenmemesinin sunduğu avantajdan dolayı kullanıcıları cezbedebilir ancak işin özüne inildiğinde bazı riskler taşıdığını söylememizde fayda var. Bu yazılımlardaki en önemli problem güvenlik açıklarının bulunmasıdır. Bu da sitenizin kolay bir şekilde hacklenebileceği ve verilerinizin sızdırılabileceği anlamına gelmektedir.

İlgili Yazı: Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları Neden Kullanılmamalı?

Ücretli E ticaret Yazılımı

Elektronik ticaret sektörüne yeni girecek olanlar için en uygun ve güvenilir sistem ücretli e-ticaret yazılımlarıdır. Sektörünüze ve bütçenize uygun olan paketleri inceleyerek yazılım firmanızdan her türlü desteği ve gerektiğinde ek hizmeti talep edebilirsiniz. Ücretli e ticaret yazılımları güvenlik açıklarının yaşanmayacağı, verilerin gizliliğinin sıkı güvenlik sistemleriyle korunduğu sağlam bir zemine sahiptir. Aynı zamanda bu e ticaret sistemlerinde olası problemlerinizi çözecek bir destek ekibinden her zaman yardım alabilirsiniz. Ayrıca genelde tasarım konusunda esnek davranılmaktadır. Sitenizde zaman içerisinde satışlarınızın artmasıyla oluşacak yeni ihtiyaçlar doğrultusunda eklenebilecek modüller ve entegrasyonlar konusunda da problem yaşamayacaksınız.

İlgili Yazı: Sanal Satışa Geçmek İsteyenler İçin Eticaret Fiyatları

E ticaret Yazılım Modülleri Nasıl Olmalıdır?

Her girişimcinin hedefi ve amaçları farklıdır. Bu nedenle öncelikle e ticaret platformunuzun nasıl bir yer olacağını gözünüzün önüne getirin. Sonrasında hedef kitleniz ve müşterilerinize ne gibi hizmetler sunmak isterdiniz, onları nasıl koruyabilirsiniz, kullanıcı deneyimine en uygun siteyi nasıl yapabilirsiniz gibi soruları sormanızda fayda var. Genel olarak başarılı bir e ticaret yazılımına sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki hizmetleri platformunuzda bulundurmanızda fayda var.

 1. Mobil uyumlu e-ticaret sitesi
 2. Markanıza özgü profesyonel şekilde tasarlanmış bir web sitesi
 3. Filtreleme Modülü
 4. Stok Takibi Modülü
 5. Sipariş Takibi Modülü
 6. Yazılım ekibinin hazırladığı kolay ve kullanışlı bir yönetim paneli
 7. E-Ticaret sitesi içerisinde iade, satış, gizlilik ve güvenlik adına oluşturulmuş alışveriş sözleşmeleri
 8. Haber ve Duyuru Modülü
 9. 3D Güvenli Alışveriş
 10. SSL Güvenli Alışveriş Sertifikası
 11. Kupon Modülü
 12. Kargo Entegrasyonu
 13. Pazaryeri Entegrasyonu
 14. Hediye Çeki Modülü
 15. Sınırsız Ürün Ekleme
 16. Sınırsız Kategori Ekleme
 17. Üyelik Oluşturma Sistemi
 18. Kargo Takip Modülü
 19. Üye Takip Modülü

Eticaret Yazılımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E ticaret nasıl yapılır?, e ticaret sitesi nasıl kurulur? diye soran girişimcilere, internet ortamından yapılacak olan ticarette her iki taraf için de kullanışlı ve işlevsel bir alış-veriş ortamının sunulması önemlidir. Bu nedenle kullanıcı deneyimine en uygun e ticaret sitesi kurmak için alt yapı seçerken bazı özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

 • Altyapı sağlayıcınızın tüm hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız.
 • Tasarımsal açıdan işlevsel bir kullanıma sahip mi ve mobil uyumlu mu?
 • Satın alma ve kargo süreci kolay takip edilebilir mi?
 • Site içi sınırsız ürün ekleme ve kategorilendirme gibi detaylandırmalar mevcut mu?
 • 3D, SSL gibi güvenli alışveriş sistemleri sağlanıyor mu?

Hazır E ticaret Yazılımlarının Avantajları

Hazır eticaret yazılımları maliyetlerinin özel yazılımlara göre daha ekonomik olmasıdır. Birçok modülü en ekonomik şekilde paketler halinde sunarak daha fazla girişimciyi e ticaret sitesi kurma fikrine yönlendirmek bundaki en büyük amaçtır. Her sektörde olduğu gibi özel tasarım olan ürünler e-ticaret sektöründe de ekstra maliyet gerektirir. Hazır e-ticaret paketleri girişimcilerin ortak ihtiyaçlarını yeterli şekilde karşıladığından dolayı çok büyük bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Ekonomik oluşu ve içerisinde gereken her modülü barındırması, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlar.

e-ticaret-yazilimi-nedir

1- 30 Günlük Ücretsiz Demo İmkanı

Hazır e-ticaret yazılımı kullanmak istediğinizde, birlikte çalıştığınız yazılım firması size 7 gün, 15 gün, 30 gün gibi sürelerle ücretsiz bir demo kullanma hakkı verir. Bu demo sürümü gerçek ortamda kullanabileceğiniz bir e-ticaret sitesi ve yönetici ara yüzünü sizlere sağlar. EticaretYap yazılım ekibi olarak, sizlere sunduğumuz 30 günlük demo e ticaret yazılımı kullanarak e-ticaret sitenizi deneyimleyebilirsiniz. Böylece e ticaret yazılımını satın almadan önce test etme olanağınız olur. Bu olanağı kullanırken yönetici panelinizi, ürün girişleri ve ürün yüklemeyi, site hızınızı ölçümlemenizi öneririz.

2- Hızlı Kurulum Sağlar

Hazır e-ticaret yazılımına sahip olduğunuzda hiç beklemeden sitenizi dilediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Lisans aldıktan sonra e ticaret siteniz otomatik olarak kurulur ve internet ortamında yayınlanmaya hazır hale gelir. Geriye yalnızca yönetici panelinize kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmak kalır. Size özel hazırlanmış olan panelde ürün görsellerinizi, açıklamalarınızı ve fiyatlarınızı girerek istediğiniz an satışa başlayabilirsiniz.

3- Siteniz Düzenli Olarak Güncellenir

İyi bir yazılım firması, teknolojik gelişmeleri takip ederek hazırlamış olduğu yazılımı güncel olarak geliştirmelidir. Dolayısıyla optimizasyon çalışmalarının yapıldığı e-ticaret yazılımlarındaki özellikler sizin kullanmış olduğunuz e ticaret yazılımına da yansımaktadır. Yani siteniz teknolojik gelişmelerden geri kalmayarak düzenli olarak güncellenir.

4- Ekonomik Hazır E-ticaret Paketleri Şeklinde Satışa Sunulurlar

Eticaret sitesi kurmak için altyapı araştırması içerisinde olan tüm girişimcilere en uygun olan sistem bize göre hazır e-ticaret paketleridir. Çünkü, girişimcilerin genellikle hiçbir altyapısal bilgi sahibi olmadığını düşünürsek, onlar için tüm hizmetleri ve modülleri içerisinde barındıran paket halinde e ticaret yazılımı kullanmak son derece faydalı olacaktır. E ticaret yazılımları internet üzerinden satış yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özel modülleri tek bir paket içerisinde sizlere sunmaktadır. Bütçenize göre dilediğiniz ekonomik paketi seçerek hemen online satış yapabilmeniz için önünüzde hiçbir engel kalmamaktadır.

5- Basit ve Kullanışlı Yönetici Paneli

Hazır e-ticaret yazılımı satın aldığınızda kullanmanız için size verilen yönetici paneli son derece basit ve kullanışlı olmaktadır. Girişimcilerin büyük bir kısmı altyapı ve kodlama bilgisine sahip olmadığı için yazılım ekibi tarafından hazırlanan panel son derece basit, anlaşılır ve kullanışlı olmaktadır. Yönetici panelinize girerek çok basit bir şekilde ürün ekleyebilir, ürün çıkarabilir, kargo yönetimi yapabilir, ürün açıklaması ve görseller ekleyebilirsiniz. Paketlerinize göre şekillenen farklı birçok yönetici opsiyonu sayesinde e ticaret sitenizi en hızlı ve etkin şekilde yönetebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız hizmetlerin yanı sıra detaylandırılabilecek birçok hizmete altyapı sağlayıcılarınızın e-ticaret paketlerinden ulaşabilirsiniz. Bu hizmetlere sahip olmak sanal mağazanızdan yapılan alış-verişin kullanıcı deneyimine uygun şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Müşterilerinize güvenli hizmet sunarken kullanışlı site ara yüzüyle satın alımın en hızlı şekilde gerçekleştirilmesi için hazırlanmış e-ticaret yazılımlarını tercih etmeniz marka sadakatinizi ve satışlarınızı zaman içerisinde artıracaktır. Eticaretyap firması olarak alanlarında uzman yazılım ekiplerimizin özel teknolojiler kullanarak hazırladığı akıllı e-ticaret paketlerimizle artık her firma internetten satış yapabilmektedir. E-ticaret sitesi kurmak isteyen firmaların ihtiyacı olan tüm altyapısal hizmetler bütçelere ve sektörlere göre siz değerli iş ortaklarımıza sunulmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.