Trendyol Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, Avantajları Nelerdir?

Trendyol e-ticaret entegrasyonu, ürünlerini ve markalarını geniş hedef kitlelere ulaştırmak isteyen e-ticaret sitelerinin başvurabileceği bir yoldur. Pazaryerleri; tek bir internet sitesi üzerinden pek çok firmanın mağaza kiralayarak sanal ortamdan ürünlerini alıcılar ve satıcılarla buluşturmasına imkan sağlar. Pazaryeri satışı nasıl olur? Diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu sistemin nasıl işlediği konusunda sizleri aydınlatacak olursak; sistemin tıpkı fiziksel bir pazaryeri ya da alışveriş merkezi mantığıyla çalıştığını söyleyebiliriz.

Fiziksel pazaryerlerinde nasıl birçok satıcı ürünlerini alıcılarla buluşturmak için belirlenen alanda satışlarını gerçekleştiriyorsa aynı sistem sanal ortamdaki pazaryerlerinde de işlemektedir. Yani eticaret pazaryeri, fiziksel pazaryerinin sanal ortamdaki yansımasıdır diyebiliriz. Elbette ki bu pazaryerinin de tek bir sahibi vardır. Ülkemizde ve dünyada sektöründe büyük başarılar elde eden birçok pazaryeri faaliyet göstermektedir. Bu isimler içerisinde global çapta hizmet veren Ebay, Alibaba, AliEkpress gibi önemli isimler sayılabilir. Ülkemizde ise eticaret pazaryeri alanında lider sayılan firmalar arasında; Trendyol, HepsiBurada, GittiGidiyor,N11 sayılabilir. Yazımızın devamında eticaret sektöründe faaliyet gösteren firmaların Trendyol Pazaryeri Entegrasyonu sayesinde firmalarına ne gibi avantajlar sağlayabileceklerini anlatacağız.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Eticaret yapan firmalar geniş hedef kitlelere ulaşabilmek ve satışlarını artırabilmek için pazaryeri entegrasyonundan yararlanmalıdırlar. Pazaryeri entegrasyonu, e-ticaret sitesine sahip olan bir firmanın sektöründe lider olan bir diğer pazaryeri ile entegrasyon sağlanarak ürünlerini otomatik olarak bu pazaryerinde satışa sunabildiği bir yazılımdır. Bu özel entegrasyon sayesinde, platformun kullanıcıları sanal mağazalar üzerinde gezinirken firmanızı kolayca görerek ürünlerinize ulaşabileceklerdir. Firmalar pazaryeri entegrasyonu sayesinde tüm pazaryerlerine tek bir panel üzerinden ulaşarak diledikleri değişiklikleri yapabilir ve görüntüleyebilirler.

İlgili Yazı: ​​Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, E-ticarette Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Trendyol Pazaryeri Entegrasyonu ​Neden Yapılmalıdır?

Trendyol pazaryeri, çok geniş bir etkileşim ağına sahip olduğundan dolayı firmalar tarafından tercih edilmektedir. Online satışla işletmesini büyütmek isteyenler bu pazaryeri entegrasyonunu gerçekleştirerek hedeflerine ulaşabilirler. Trendyol e-ticaret entegrasyonu sağladığınızda, mobilde 4 milyon indirme ile kasım ayının en çok indirilen e-ticaret uygulaması olmayı başarmış ve yaptığı reklamlar doğrultusunda 'Efsane Günler' döneminde kasım ayının en çok aratılan e-ticaret platformu seçilmiş Trendyol dünyasına adım atmış olacaksınız. Ayrıca 2 milyar sayfa görüntülemesi ile 100 milyon ziyaretçi rakamlarına ulaşmış olan bu etkileşim ağının avantajlarına sahip olacaksınız.

Trendyol Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Trendyol pazaryeri entegrasyonu, yazılım firmaları tarafından özel modüller geliştirilerek hazırlanır. Bu modül, yazılım firması tarafından eticaret sitenize entegre edildiğinde ürünleriniz Trendyol Pazaryerinde sergilenir. Bu entegrasyonu doğru ve güvenilir bir e-ticaret firmasının yardımıyla sağladığınızda; her siteye ayrı ayrı ürün bilgisi girmek, tüm siteleri güncel tutmak ve sitelerden gelen siparişlere yanıt verme yükünden kurtulursunuz. Pazaryeri entegrasyonu ile, firmanıza özel hazırlanan panelde tüm entegrasyon sağlanan pazaryerlerinin bilgilerini kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonu hizmeti almaya karar verdiğinizde, sektöründe en iyi yazılım firmalarından biriyle çalışmanız gerekmektedir.  Firmanıza güvenilir ve kaliteli altyapı hizmetini sağlayacak bir yazılım firması ihtiyacınız olan tüm hizmetlerde size yardımcı olacaktır. EticaretYap olarak tecrübeli ve dinamik yazılım ekibimizin özel teknolojilerle hazırladığı kargo entegrasyonu ve pazaryeri entegrasyonu gibi modülleri siz değerli iş ortaklarımıza sunmaktayız. Sizler için özel altyapılarla geliştirdiğimiz akıllı e-ticaret paketlerimiz içerisinde bulunan pazaryeri ve kargo entegrasyonlarını isteğiniz dahilinde sitenize entegre ediyoruz. İnternetten satış için ihtiyacınız olan özel güvenlikli altyapı ve işinizi hızlandıracak tüm modüllere bizimle iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

trendyol-e-ticaret-entegrasyonu-nedir-avantajlari-nelerdir

​Trendyol ve E-Ticaret

Günümüzde birçok eticaret sitesi sahibi yoğun hedef kitleye sahip olan Trendyol ile anlaşma sağlayarak para kazanma çabası içerisindedir. Ancak bunun nasıl olacağı konusunda hiçbir fikirleri olmayabilir. Trendyol entegrasyonu modülüne sahip olduğunuz takdirde firmanızın ekstradan Trendyol ile anlaşma sağlamasına gerek kalmamaktadır. Modülü geliştiren yazılım firması özel olarak anlaşmaları sağlamış olacaktır. Firmanız da Trendyol entegrasyonu sayesinde zamandan tasarruf edecek, ürünlerini kolay ve hızlı yoldan milyonlarca kişiye ulaştırabilecektir. Yazımızın ilk kısmında da vurguladığımız gibi e-ticaret sitenizin başarılı olmasının en büyük araçlarından biri Pazaryerleridir. Trendyol pazaryeri entegrasyonu ile ürünleriniz daha fazla kişiye ulaşacak ve marka bilinirliğiniz büyük ölçüde artacaktır. Ayrıca yapacağınız entegrasyon, bu devasa platformun müşterilerini kendi eticaret sitenize çekmenizi ve sadık müşteriler kazanmanızı sağlayacaktır.

Trendyol Entegrasyonu Avantajları Nelerdir?

Hedeflediğiniz kitleye kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak olan Trendyol entegrasyonu, her şeyden önce milyonlarca alışverişin yapıldığı bir pazar yerinde ürünlerinizi satabilmeniz için önemli bir fırsattır.

 • Trendyol entegrasyonu sağlandığında sahip olacağınız avantajlardan en önemlisi hazır müşteri kitlesine ulaşmaktır. Girişiminizde kendi hedef kitlenizi yaratmak oldukça önemlidir. Firmanızın sektörde yeni olduğunu varsayarsak kendi özel kitlenizin henüz olmaması oldukça normaldir. Trendyol platformu üzerinden yapacağınız satışlarda bu platformun hedef kitlesine ulaşarak kendi özel hedef kitlenizi de kazanabilirsiniz.
 • Trendyol eticaret entegrasyonu sayesinde platformun 2 milyar sayfa görüntülemesi ve 100 milyonun üzerindeki ziyaretçi sayısıyla etkileşiminiz artar.
 • Stok kontrolü yapabilir, ürünlerinizin ne kadar talep gördüğü hakkında fikir edinebilirsiniz.
 • E-ticaret sitelerini geniş kitlelere duyurmak ve marka bilinirliğini artırmak isteyenler için oldukça geniş bir etkileşim ağı sunar.
 • Trendyol pazaryeri ve kendi eticaret sitesi üzerinden gelen siparişleri tek tuşla özel panelde görüntüleme imkanı sunar.
 • Manuel işlemlerden kurtulursunuz.
 • Ürünlerinizin stok durumu ve güncellemeleri eşzamanlı olarak yenilenir
 • Pratik ve kullanışlı özel panel sayesinde zaman tasarrufu sağlarsınız.

Rakip Analizi İmkanı Sunar;

 • Eticaret siteleri üzerinden satışını gerçekleştirdiğiniz ürünleri satan rakip firmaların fiyat sistemlerini takip edebilirsiniz.
 • Pazaryeri entegrasyonu isteğinize bağlı çeşitli güncellemeler yapabilir, siz de rakiplerinize göre fiyat konusunda avantajlı
 • konuma sahip olabilirsiniz.
 • Otomatik fatura sistemi sayesinde kargoya verilecek olan ürünlerin kargo fişi ve fatura işlemleri pazaryeri entegrasyonu sayesinde çözüme ulaşır.
 • ​Pazaryeri entegrasyonu sayesinde yazılım firmanızın hazırladığı tek bir panel üzerinden tüm sipariş ve ürün işlemlerinizi
 • gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünlerin barkod, stok, resim, açıklama ve özellik bilgileri farklı pazaryerlerine aynı anda yüklenir. Bu sayede önemli olan ve
 • güncellenmesi gereken bilgiler tek noktadan yapılır.
 • Pazaryerlerinde yaptığınız satışlar e-ticaret sitenizdeki panelinize otomatik olarak düşer.
 • Panel üzerinden toplu veya manuel olarak ürün yükleme işlemi gerçekleştirilir.
 • Ürünler otomatik olarak güncellendiği için hatalı satışların önüne geçilmiş olur. Böylece sayede satışlar daha kolay yönetilir.
 • Pazaryerinde satış yapanların işini oldukça kolaylaştıran bir sistemdir. Satıcı otomatik liste oluşturur ve stok sayısı belirleyebilir.
 • Kullanıcıların mesajları tek panelden kolay ve hızlıca görüntülenebilir ve cevaplandırılır.
 • Satış analizi raporlamaları ile tüm satışların raporlaması yapılabilir.
 • E-Ticaret sitenizdeki kategorileriniz ile pazaryeri kategorilerini tek tuşla kolayca eşleyebilirsiniz.

trendyol-e-ticaret-entegrasyonu-nedir-avantajlari-nelerdir Siz de firmanız için Trendyol entegrasyonu modülünü tercih ederek pazaryeri üzerindeki rakiplerinizi gözlemleyip çeşitli analizler yapabilirsiniz. Sektörünüzdeki güncel çeşitlilik, indirimler, kampanyalar ve fiyatlar konusunda sürekli olarak yapacağınız rakip analizleri sayesinde Trendyol üzerinde ve kendi eticaret siteniz üzerinde satışlarınızı arttıracak stratejiler geliştirebilirsiniz.

İnternetten satış yaparken firmanızın hızla başarıya ulaşması için güçlü pazaryerlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Siz de sitenizi e-ticarete taşımak istiyorsanız eticaretyap firması olarak sürecinizi en doğru şekilde yönetmenize yardımcı olabiliriz. Sizler için en uygun e-ticaret paketlerini  Eticaretyap sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.